adscode

Öğretmenlik Meslek Kanunu geliyor mu? Bakan Özer ne dedi?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Öğretmenlik Meslek Kanunu sayesinde öğretmenliğin bir kariyer mesleği olarak tanımlanacağını belirtti.

Öğretmenlik Meslek Kanunu geliyor mu? Bakan Özer ne dedi?
Eğitim

Bakan Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden öğretmenlerle Gölbaşı Vilayetler Evi'nde bir araya geldi.

Bakan Özer, dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Öğretmenler Günü müjdesi olarak, hazırlıkları tamamlanan Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun yakın bir zamanda TBMM'ye sunulacağını açıkladığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Bu düzenleme sayesinde Türkiye eğitim tarihinde ilk kez öğretmenlerimiz kapsamlı ve bütüncül bir meslek kanununa kavuşmuş olacaklardır. Öğretmenlik Meslek Kanunu sayesinde, öğretmenlik bir kariyer mesleği olarak tanımlanabilecek, adaylık, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenliğin hakları, görevleri ve sorumlulukları gelişim temelli bir kariyer sistemi çerçevesinde değerlendirilebilme imkanına kavuşacaktır. 3600 ek göstergeyle birlikte yeni düzenlemenin şimdiden tüm öğretmen camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Bakan Özer, öğretmenlere, "Çocuklarımız için gösterdiğiniz gayret, ilgi ve sabır, verdiğiniz emekler, yapmış olduğunuz fedakarlık için teşekkür ediyor, Öğretmenler Gününüzü kutluyorum." dedi.

Başkentte konuk edilen öğretmenler nezdinde ülkenin dört bir yanında görev yapan tüm öğretmenlere teşekkür eden ve selamlarını ileten Özer, şehit öğretmenleri rahmet ve minnetle andı. Özer, emekli olmuş öğretmenlere sağlıklı ve uzun ömürler, hayatını kaybeden öğretmenlere Allah'tan rahmet diledi.

Bakan Özer, şehit öğretmenler Yusuf Elitaş'ın eşi Serpil Elitaş, Necmettin Yılmaz öğretmenin babası Hamit Yılmaz ve Aybüke Yalçın öğretmenin babası Sadık Yalçın'a çeşitli hediyeler takdim etti.

Programda, sanatçı Aylin Şengün Taşçı öğretmenler için mini konser verdi.

 

AA


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)