adscode

Oku, düşün, uygula, neticelendir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni öğretim yılı mesajı çok net!

Oku, düşün, uygula, neticelendir!
Milliyet Diyalog

Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Twitter hesabından yayınlanan mesajında “Oku, düşün, uygula, neticelendir” sözleri paylaşıldı...

Düşünen, soran, sorgulayan, araştıran, geliştiren, uygulayan ve en önemlisi de aldığı işi sonuna kadar götüren gençler yetiştirmek ülke olarak en önemli beklentimiz.

Peki, eğitim sistemimiz bunu gerçekleştirebiliyor mu? Gerçekleştiriyor olsaydı, eminiz ki Cumhurbaşkanı’nın yeni öğretim yılı beklentileri çok daha farklı olurdu. Demek ki bu konuda hâlâ eksiklerimiz var ve daha çok yol almamız gerekiyor...

 

 

Eğitim, eğitim, eğitim…

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla yayınladığı bir başka mesajda da kalkınma ve ilerleme yolunda Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracak en temel gücün eğitimli, nitelikli insan gücü olduğunu bildirdi. Bu anlayışla, eğitimin her zaman öncelikli meselelerinden biri olduğunu kaydederek şunları söyledi:

“Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olan, gelişme yolunda önemli mesafe kat eden ülkemizin başarılı ilerleyişini sürdürebilmesi ve 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için eğitim yatırımlarının artırılması, eğitimdeki kalitenin yükseltilmesi ve çağın gereklerine uygun olarak eğitim anlayışının yenilenmesi elzemdir...”

Erdoğan, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin iyi bir eğitim alması, kaliteli bir mesleki eğitimin yanı sıra gelişmeye ve araştırmaya açık bir bakış açısına sahip olabilmeleri, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesi için bütün imkânlarımızı seferber ettik. Tüm çocuk ve gençlerimizin fırsat eşitliği içinde eğitim-öğretim olanaklarından faydalanabilmesi için çalışmaya, özel sektör temsilcilerinin ve hayırsever vatandaş- larımızın da desteğiyle, eğitim alanında önemli atılımlar gerçekleş- tirmeye, bu alanda yeni reformlarla günün ihtiyaçlarına uyum sağlamaya devam edeceğiz. Başta ailelerimiz olmak üzere, çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve eğitim camiasının tüm mensuplarının hedeflerimize ulaşma yolunda devletimize destek vermeleri ve güç birliği yapmaları bizler için büyük önem taşımaktadır. Bu düşüncelerle, 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere bütün eğitim camiamıza başarılar diliyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularla selamlıyorum.”

 

Şimdi yukarıdaki bu sözlerin altına hangi birimiz imza atmaz, hangi birimiz hayata geçmesi için elimizden geleni yapmayız!..

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    1 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (1)