adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

ÖSYM MAĞDUR OLANLAR İÇİN NE YAPACAK?

ÖSYM tarafından son 10 yılda yapılan tüm sınavların masaya yatırılacağının açıklanması üzerine, konuyu MEB 2018 bütçesi görüşmelerinde de dile getirmiş olan CHP’li İrgil “Geç kalınmış iyi bir çaba, peki…

ÖSYM MAĞDUR OLANLAR İÇİN NE YAPACAK?
Eğitim
ÖSYM’de yıllardır yaşanan sınav skandallarına karşı kamuoyunu tatmin eden bir işlem yapılmadığını belirten TBMM Eğitim Komisyonu üyesi Dr. Ceyhun İrgil, bugüne kadar kaç kişinin soruşturulduğunun, kaç kişinin savcılığa sevk edildiğinin bilinmediğini söyledi. MEB bütçesi görüşmelerinde “KPSS’de çalınan sorularla devlet kadrolarına yerleşen ama hakkında bir işlem yapılmayan kişilere ilişkin herhangi bir işlem yapılacak mı?” diye soran İrgil, ÖSYM’deki son gelişmeyi ise geç kalınmış iyi bir çaba olarak değerlendirdi.

SÜRECİN TAMAMI OLAĞAN DIŞI

“Binlerce insanın mağduriyetinden söz edilen bir konuda sorumlulara fatura kesilmesi elbette önemli” diyen İrgil ÖSYM’nin son açıklamasına ilişkin şunları söyledi:
“Soruların çalınarak devletin içine sızıldığından şikayet ediliyorsa, sorumlularla ilgili bir uygulamaya gidiliyor olmasının alkışlanacak bir tarafı yok. Zaten geç kalınmış bir durum. Önemli olan ÖSYM’nin bu incelemesinin somut sonucu ne olacak? Binlerce insanın hakkı yendi, bu insanların elinden geleceği çalındı. Bu mağduriyetleri giderecek, onların kaderini değiştirecek bir sonuç çıkacak mı? Mağdur olanlar için ne yapılacak? ÖSYM şu ana kadar 43 kişinin sınavlarının iptal edildiği söylüyor. Bu kadar olamaz tabii, incelemeler bittiğinde asıl sayıyı görmeyi umut ediyoruz. Ayrıca yine ÖSYM diyor ki, incelemeler sırasında olağan dışı bir durum saptarlarsa suç duyurusunda bulunulacak. Sormak gerek; ÖSYM neyi olağan, neyi olağan dışı buluyor, bu sürecin tamamı zaten olağan dışı değil mi?”

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)