adscode
adscode

Özel okul kayıtlarında birinci yedek liste kesin kayıt dönemi yarın!

Yerleştirme esas puanlarının açıklanmasının ardından başlayan özel okullara ön kayıtlar dün sona erdi. Bugün birinci kesin kayıtlar alındı.

Özel okul kayıtlarında birinci yedek liste kesin kayıt dönemi yarın!
Eğitim
30 Haziran'da başlayan özel okulların birinci ön kayıt dönemi dün sona erdi. Ardından bugün birinci kesin kayıtlar alındı. Yarın birinci yedek liste kesin kayıt dönemi gerçekleşecek. 6 Temmuz’da sıra ikinci ön kayıtlara gelecek. 7 Temmuz’da ikinci kesin kayıtlar alınacak. Bu gün içerisinde okulun asil listesinde yer alan öğrencilere öncelik tanınacak. Ancak asil listedeki öğrenci kaydını yaptırmazsa, sıra yedek listedeki adaylara gelecek.10 Temmuz’da üçüncü ön kayıt döneminin tamamlanmasıyla birlikte ve 11 Temmuz’da üçüncü yedek kayıtlar gerçekleştirilecek. 12-13 Temmuz’da serbest kayıtlar yapılacak.

İşte özel okulların taban puanları:

ÖZEL OKULLARIN TABAN PUANLARI

Robert Koleji- Okul puanı: 995,5 Kontenjan: 1​01 Kız, 100 Erkek

Saint - Joseph Fransız Lisesi- Okul puanı: 880

Dame De Sion Fransız Lisesi- Okul puanı: 870

Saint - Michel Fransız Lisesi- Okul puanı: 840 Kontenjan: 100

Özel İtalyan Lisesi - Taban Puanı: 480 Kontenjan: 80

Koç Lisesi- Okul puanı- 498

TED İstanbul- Okul puanı- 480 Kontenjan: 79

Üsküdar Amerikan Lisesi- Okul puanı: 395 Kontenjan: 180

Saınte Pulcherıe Fransız Lisesi Taban Puan: 855.000

İzmir Amerikan Koleji: Taban puanı- 380,0 Hazırlık sınıfı kontenjanı: 168

TED Ankara Koleji- Taban Puanı: 493 Kontenjan: 15

TED Atakent Koleji- Taban Puanı: 470 Kontenjan: 80

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Yerleştirmeye esas nakil başvurusunda en fazla 3 okul tercihi  yapılabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih  yapılabilecek.

Yerleştirmeye esas nakillerde il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak.  Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin  isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih her yerleştirme  dönemi için geçerli olabilecek.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak  kazandıkları okullar belirlenmiş olup,  kayıtları sistem tarafından otomatik  olarak yapılacak.

"Özel okula kayıt yaptıracağım, tercih yapmayacağım." butonunu  işaretlediği halde 15 Eylül 2017'ye kadar herhangi bir okula kaydını yaptırmayan  öğrencinin yerleştirilmesi, bu tarihten itibaren açık ortaöğretim kurumlarına  yapılacak.

İlköğretim programını tamamlayan özel eğitim ihtiyacı olan  öğrencilerden Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu doğrultusunda kaynaştırma  yoluyla eğitim alacak öğrenciler, engel durumu ve özellikleri ile ikamet  adresleri dikkate alınarak Anadolu liseleri, Anadolu imam hatip liseleri, mesleki  ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri ile mesleki ve teknik  eğitim merkezlerine her bir şubede iki öğrenciyi geçmeyecek şekilde il veya ilçe  öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu kararı ile şubelere dengeli bir şekilde  yerleştirilebilecek.

Özel okullarda yüzde 100 burslu okutulacak öğrenciler, Bakanlıkça puan üstünlüğü esasına göre yüzde 5'lik dilimden seçilerek yapılacak.

Tercih başvuru durumu, "iptal" olarak görünen öğrenciler yerleştirme  işlemlerine dahil edilmeyecek.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)