adscode

Patrik Bartholomeos’a Fahri Doktora

Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü tarafından Fener Rum Patriği Bartholomeos’a çevre konularındaki duyarlılığı ve çalışmaları nedeniyle fahri doktora unvanı verildi.

Patrik Bartholomeos’a Fahri Doktora
Türkiye'den Haberler
Bartholomeos, “Ekümenik Patrik” olarak anons edilmesine teşekkür ederek, bu unvana sahip çıktığı için Boğaziçi Üniversitesi’ne ve rektörüne teşekkür etti.

Fahri doktora töreninde Fener Rum Patriği Bartholomeos’un “Ekümenik Patrik” olarak anons edilmesi dikkat çekti. Fener Rum Patriği Bartholomeos’un ekrana yansıtılan fotoğrafının altına “Ekümenik Patrik” unvanı yazılırken, törende yayınlanan belgeselde de kendisinden aynı sıfatla söz edildi.
Fahri doktorasını Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu’nun elinden alan Fener Rum Patriği Bartholomeos, teşekkür konuşmasında bu jeste değinerek, “Ülkemizde 10 yıllardır suni bir gündem yaratmak üzere, ekümeniklik unvanının siyasi ve gizli gündem amaçlı olduğunu iddia eden ve tarihi bilinçten yoksun bazı tarafların menfi gayretlerine rağmen, tarihi makamımıza ait olan bu unvana sahip çıktıkları için Boğaziçi Üniversitesi’ne ve sayın rektörüne takdirlerimizi ve şükranlarımızı ifade ederiz” diye konuştu. 

Fahri doktora takdim törenine ABD ve İsrail’in İstanbul Başkonsoloslarının yanı sıra Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç da katıldı.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)