adscode

Plajlarda salgın unutuldu!

İstanbul'da hafta sonunda sıcaklığın 30 derecenin üstüne çıkmasıyla binlerce kişi plajlara akın etti. Ama plajlarda sanki Kovid salgını yokmuş gibi ne sosyal mesafeye uyuldu ne de maske takma kuralına.

Plajlarda salgın unutuldu!
Türkiye'den Haberler

Milliyet'ten Gülden Çoktan'ın haberine göre; Havaların ısınmasıyla birlikte kalabalığın arttığı sahillerde koronavirüs salgını unutuldu. Plajlarda güneşlenenler sosyal mesafe kuralını hiçe sayarken, maske zorunluluğuna uymayanlar da ciddi sayıdaydı. İstanbul'da hafta sonu sıcaklıkların 30 derecenin üzerine çıkmasıyla birlikte denize girmek isteyen binlerce kişi plajlara akın etti. Halk plajlarında büyük bir kalabalık gözlenirken, denize girmek için sahilleri dolduran İstanbulluların salgın önlemlerini geride bırakmaları dikkatİ çekti.

'Virüs yok mu oldu?'

Kısıtlamaların kaldırılmasından bu yana en yoğun günlerinden birini yaşayan Menekşe Plajı'nda sosyal mesafe kuralı hiçe sayılmıştı. Plajı dolduranların maske takmaması "Salgın bitti mi?" sorusunu akıllara getirdi. Caddebostan Plajı'nda da tablo farklı değildi. Caddebostan Plajı'nda kurulan şezlonglar arasındaki mesafe bile

1,5 metre kuralına uygun değildi. Bu plajda da vatandaşların maske takma kuralına uymadığı gözlendi.


'Burada denize girilmez'

- Menekşe Plajı'na güneşlenmek için gelen Ali Demir, aşırı kalabalıktan dolayı denize girmekten vazgeçtiğini belirterek, "Aşırı derecede kalabalık. Burada denize mi girilir? Kimsede maske yok. Sanki virüs bitmiş gibi bir ortam var" dedi.

- Hafta sonu ailecek plaja gelmeyi plandıklarını söyleyen Eyüp Kaplan da "Çocukları alıp buraya getirecektim. Sürekli denize gidelim baba diyorlar. Fakat böyle bir yere çocuklarımı nasıl getireyim. Çok kalabalık. Hiç bu kadar kalabalık olduğunu görmemiştim" yorumunu yaptı.

- Kilyos'taki Kısırkaya Halk Plajı ise yoğun akıntıdan dolayı vatandaşların kullanımına kapatıldığı için oldukça sakindi.

- Silivri, Mimarsinan Mahallesi'ndeki halk plajı da oldukça yoğundu. Trakya bölgesinden Silivri'ye gelen çok sayıda kişinin, sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak plajda yoğunluk oluşturması dikkati çekti.

Jandarmadan korona denetimi
Plajlardaki önlemleri İstanbul Jandarma Komutanlığı da havadan ve karadan denetledi. Jandarma ekipleri denetimlerde, sosyal mesafe kuralına ve maske zorunluluğuna uyulup uyulmadığını kontrol etti. 333 tim ve 702 personelin katıldığı denetimlerde havadan S-70 SKORSKY helikopteriyle Kilyos, Şile ve Ağva sahil şeridi denetlendi. Plajlarda salgına ilişkin anonslar yapıldı, boğulma olaylarının önlenmesi için de rip akıntısına karşı vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıtıldı.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)