adscode

Prof. Dr. Muhammed Şahin JIS College of Engineering’in mezuniyet konuşmasını yaptı!

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin Flipped Learning’i (Aktif Öğrenme) MEF’ten sonra uygulayan Hindistan - JIS College of Engineering’in 2018 yılı mezuniyet töreni konuşmasını yaptı.

Prof. Dr. Muhammed Şahin JIS College of Engineering’in mezuniyet konuşmasını yaptı!
Üniversite
Güncelleme : 05-Oct-18 18:58

 

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin Hindistan’daki JIS College of Engineering’in 2018 yılı mezuniyet töreninin ana konuşmacısı olarak yeni mezunlarla buluştu. JIS College of Engineering’in Flipped Learning ile ilgili girişimlerini ve mekansal düzenlemelerini inceledi. MEF Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban akademisyenlere Flipped Learning ile ilgili bir çalıştay düzenledi.

Hindistan’ın farklı bölgelerinde 14 kampüsünde 1724 Öğretim Üyesi, 26 enstitü ve 126 programla 35.000’den fazla öğrenciye eğitim veren JIS College of Engineering, tüm programlarında Flipped Learning (Aktif Öğrenme) Yöntemini uygulamak için 2017 yılında Dünya Bankası’ndan destek alma başvurusunda bulunmuş, yine Dünya Bankası tarafından Flipped Learning’i ilk uygulayan üniversite olarak MEF Üniversitesi’ne yönlendirilmişti. JIS College of Engineering Aralık 2017’deki MEF ziyareti sonrasında, 2018 Temmuz’da ikinci kez MEF Üniversitesi’ni ziyaret etmiş, yapay zekanın eğitim-öğretimde kullanılması, derin öğrenme, mühendislik öğretiminde laboratuvarların kullanımı, mimarlık stüdyosu, dijital kütüphane gibi MEF Üniversitesinin öğrenme alanlarında incelemelerde bulunmuş, Flipped Learning uygulamaları hakkında detaylı bilgiler almıştı.

JIS College of Engineering, bu sefer de MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve Öğrenme ve Öğretme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Caroline Fell Kurban’ı kampüsünde davetli olarak ağırladı. Hindistan’ın en büyük eğitim grubunun üniversitesi olan JIS College of Engineering yetkilileri Öğrencilerin, öğrenmesini Flipped Learning aracılığı ile artırmaya çalışan yenilikçi ve modern bir Üniversite olan MEF Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan ve MEF’i kampüslerinde ağırlamaktan dolayı duydukları menuniyetini ifade ettiler.

Dr. Caroline Fell Kurban, Üniversitenin 14 kampüsünden gelen akademisyenlerine bir günlük çalıştay düzenledi, MEF Üniversitesi’nin flipped learning (aktif öğrenme) deneyimini onlarla paylaştı.

Prof. Dr. Muhammed Şahin JIS College of Engineering’in mezunlarına seslendiği konuşmasında, geleceği gören, yenilikçi bir üniversiteden mezun olmanın gururunu yaşamaları gerektiğini ifade ederek Dünya Ekonomik Forumu’nun yakın zamanda 2022 yılındaki sektörün yeni mezunlarında arayacağı 10 yetkinlikten bahsetti. Analitik düşünme ve yenilikçilik, Aktif öğrenme ve öğrenme stratejileri, Yaratıcılık, özgünlük ve inisiyatif alma, Teknoloji tasarımı ve programlama, Eleştirel düşünme ve analiz, Karmaşık problem çözme, Liderlik ve sosyal etki, Duygusal zeka, Akıl yürütme, problem çözme ve düşünme, Sistem analizi ve değerlendirmesi olarak bu yetkinlikleri sıralayan Şahin ‘‘Sizin Üniversiteniz ve biz Aktif Öğrenmeyi uyguluyoruz. Aktif Öğrenme yöntemi olan Flipped Learning bu iki üniversitenin tüm dünyada öncülüğünü yaptığı bir sistemdir.’’ dedi. Dünyadaki bilim ve teknolojik gelişmelerin büyük bir kısmı son 5-10 yılda gerçekleştiğini söyleyen Şahin, “Dünya üniversitelerinden bu yıl mezun olan gençlerin gelecek 5-10 yılda neler yapabileceğini şimdiden görebiliyorum.” dedi.  Yeni mezunlara başarı dileklerini ileten Şahin JIS College of Engineering’te olmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini ifade etti.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)