adscode

Sınav bitti şimdi tatil zamanı

1.8 milyon öğrenci ve milyonlarca veli için dün çok zor bir gündü.

Sınav bitti şimdi tatil zamanı
Milliyet Diyalog

Tatile çıkmak için Liselere Giriş Sınavı LGS’nin aradan çıkmasını dört gözle bekleyen veliler, eminiz ki bugünden itibaren en yakın tatil beldesine kendilerini atacaktır…

Önümüzdeki hafta da üniversiteye giriş sınavı var o da aradan çıktığında, şu ana kadar aradıklarını bulamayan turizmcilerin yüzü gülecektir.
Tatil beldelerinde otel ve restoranların pek çoğu hâlâ açılabilmiş değil. Bazıları, bu sezon hiç açılmayacakmış! Haksız da sayılmazlar çünkü kapılarını çalan yok!

Bu arada ödeme güçlüğü içerisine düşen işletmelerden sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı belgesi olanların yararlanıyor olmasına da ciddi anlamda tepki var!..

Zor bir sezon olacak, bu sezonu, az hasarla kapatanlar, gelecek yıl ayakta kalma şansı yakalar ama birçoğu bu fırtınaya dayanamayabilir. Onlara bu şansı tanımak gerek!..

Kritik mahkeme kararı

Almanya ile turizm konusunda son aylarda yıldızımız hiç barışmadı.

Ciddi olarak örtülü ambargo uyguluyorlardı. Devreye yargı girdi.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu ülkelerden dönüşte 14 günlük karantina kararı, mahkemeye taşındı ve sonuç, bizim açımızdan da sevindirici?
Mahkeme, eyalet hükümetine yasayı düzeltmesi ve “Hangi durumlarda karantina uygulanacağının belirlenmesi için” süre verdi.

Bu karar çerçevesinde, vatandaşlar, ülkeye döndüklerinde, kendileriyle ilgili bir şüphe olmadığı gerekçesiyle karantinada kalmak zorunda kalmayacak.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)