adscode

Sosyal Medya Eğitimi Yeditepe'de

Türkiye’de İlk Defa Sosyal Medya Eğitimi Bilgi Teknolojileri ile Birlikte Veriliyor

Sosyal Medya Eğitimi Yeditepe'de
Üniversite

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Eğitimi Yüksek Lisans Programı, programa katılan bireylerin eğitim, bilgisayar teknolojileri ve sosyal-dijital medya alanlarında mevcut bilgi-bilişim ve eğitim teknolojileri hizmetlerini etkili ve verimli bir şekilde kullanabilmeleri için gerekli teknik donanım ve eğitim becerileri kazanmalarını hedefliyor.

Bilgisayar Teknolojileri Eğitimi gibi teknik donanım ağırlıklı bölümlerden mezun olanların yanında, Sosyoloji gibi sosyal içerik ağırlıklı bölümlerden mezun olacakların da tercih edebileceği bu program mezunları, görev aldıkları kurumlarda çalışan diğer bireylerin bu tür teknolojileri nasıl daha etkin ve verimli bir şekilde kullanabilecekleri yönünde ilgililere rehberlik edebilecek kapasiteye gelecek.

Program mezunları, eğitim ve öğretim kurumları dışında; etkileşimli bilişim teknolojisi, dijital-sosyal medya, eğitim yazılımı, Web tasarımı, öğretim materyali geliştirme gibi alanlarda faaliyet gösteren özel sektör kurumlarının eğitim ile ilgili bölümlerinde de çalışabilecek.

Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Eğitimi Yüksek Lisans Programı, Eğitim Bilimleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ve Sosyoloji gibi bilim dalları ile doğrudan ilişkili; Antropoloji, Halkla İlişkiler, Psikoloji, İletişim ve Grafik Tasarım gibi alanlarla da dolaylı yönden ilişkili yeni disiplinlerarası bir alan olarak değerlendirilecek. Dünyanın saygın üniversiteleri arasında yer alan University of California-Berkeley, University College-London, Indiana University of Pennsylvania, New York University-Steinhardt, Stanford, Columbia ve Harvard gibi üniversitelerde de, sosyal medya programları, bilgi teknolojileri ile birlikte veriliyor.

Program, İnsan-Bilgisayar Etkileşimi ve Dijital Medya, Bilgisayar ve Sosyal Medya Okuryazarlığı, Eğitselde Sosyal Medya Yönetimi, Mobil Öğrenme, Bilişsel Bilim ve Sosyal Öğrenmede Medya, Eğitimde Yapay Zeka ve Semantik (Anlamsal) Web Uygulamaları gibi pek çok dersi içeriyor. Eğitim dilinin İngilizce olduğu program tezli yapılacak.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)