adscode

"Sözleşmeli öğretmenler için adil ve öngörülebilir yer değiştirme şart"

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Ağrı-Patnos'ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Öğretmenler odasında öğretmenlerin sorunlarını dinleyen ÖĞRETİCİ atama ve yer değiştirmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Sözleşmeli öğretmenler için adil ve öngörülebilir yer değiştirme şart"
Sendikalar
Güncelleme : 11-Jun-21 18:46

Günümüzde sözleşmeli öğretmenlikten norm fazlalığına, özür grubundan alan değişikliğine kadar öğretmenlerin yaşadığı bir çok sorunun temel sebebinin atama ve yer değiştirme sistemi olduğunu ifade eden ÖĞRETİCİ mevcut sisteminin değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

'Öğretmenlerimiz aynı öğretmenler odasında farklı statülerde çalışmakta, sözleşmeli öğretmenler aileleri ile buluşamamakta, isteğe bağlı yer değişikliklerinin büyük bir çoğunluğu gerçekleşmemekte, aile birliğinden aynı ilde buluşabilen öğretmenlerimiz ya ayrı ilçelerde kalmak ya da günde yüzlerce km yol gitmek zorunda kalmaktadır. Yer değiştirme takviminin açıklandığı bu günlerde tercih hakkı bulunan öğretmenlerin büyük çoğunluğu ne yazık ki yer değiştiremeyecektir. Ne zaman yer değişikliğinin gerçekleşeceğini de bilmemektedir.' ifadelerini kullanan ÖĞRETİCİ bu sorunların çözümünün teşvik ve becayişi de içeren ADİL ve ÖNGÖRÜLEBİLİR bir yer değiştirme sistemi ile mümkün olabileceğini ifade etti.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)