adscode

Terör mağduru öğrenciler ders başı yaptı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, terör mağduru öğrenciler, sağlanan huzur ortamının ardından okula başlamanın sevincini yaşıyor.

Terör mağduru öğrenciler ders başı yaptı
Eğitim
Hakkari'de 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla başlatılan ve 20 Nisan'da tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" ile çukur, barikat ve teröristlerden temizlenen ilçede, öğrenciler okula başlamanın sevincini yaşıyor.

Güvenliğin tesis edildiği Yüksekova'da 2016-2017 eğitim-öğretim yılı, tüm yurtta olduğu gibi "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" temasıyla başladı.

Terör saldırıları nedeniyle geçen eğitim ve öğretim yılında yaklaşık 3 ay boyunca eğitimlerini çevre il ve ilçelerde sürdürmek zorunda kalan terör mağduru öğrenciler, Yüksekova'da ders başı yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Öğrencilere "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" temalı broşürler dağıtan öğretmenler, 15 Temmuz'un önemi hakkında bilgi verdi.

Yaz tatilinde Milli Eğitim Bakanlığınca açılan kurslarda eksiklerini tamamlayan öğrenciler de öğretmen ve arkadaşlarına kavuştukları için mutlu olduklarını dile getirdi.

AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)