adscode
adscode
adscode

TOÇEV öğrencisinden dünya çapında başarı

TOÇEV’in Colgate ile birlikte gerçekleştirdiği "Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler" projesi kapsamında ‘’Benim Parlak Gülüşüm’’ temalı 2021 Global Resim Yarışması’nda Türk öğrenciler büyük başarı gösterdi.

TOÇEV öğrencisinden dünya çapında başarı
Eğitim

TOÇEV’in ilkokul öğrencileri Türkiye bacağında ilk üçe girmeyi başarırken, TOÇEV öğrencisi Semih Uğur Tatar ise global yarışmada ilk 12’ye girerek ödül kazandı.

Dünyanın dört bir yanındaki çocuklar TOÇEV ve Colgate’in ile birlikte gerçekleştirdiği "Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler" projesi kapsamında düzenlenen resim yarışması için gülüşlerini çizdi. Proje kapsamında Türkiye’de gerçekleştirilen yarışma etabında TOÇEV ilkokul öğrencileri ilk 3’e girmeyi başardı. TOÇEV öğrencileri arasında yer alan Semih Uğur Tatar ise büyük başarı göstererek global yarışmada ilk 12’ye girerek ödül kazandı. Dünya çapında yapılan yarışma sonucunda ödül alan resimlerden özel bir takvim de hazırlandı.

TOÇEV ve Colgate ekibinin katılımı ile Semih Uğur Tutar için online bir ödül töreni düzenlendi.

13 yılda 5 milyon çocuğa eğitim verildi

TOÇEV öncülüğünde 2008 yılında Colgate, Ağız ve Diş Sağlığı Derneği ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile yürütülen proje kapsamında bugüne kadar 5 milyon çocuğa ağız ve düş sağlığı eğitimi verildi. Dünyanın en büyük ağız ve diş sağlığı eğitimi projesi olarak başlanan proje kapsamında sadece çocukların değil, kardeşlerinin ve ebeveynlerinin de sağlıklı bir yaşam sürmesi için Türkiye genelinde farkındalık oluşturuluyor. Eğitimlerde diş fırçalamanın kolaylığı ve önemi, ağız ve diş sağlığının tüm vücut sağlığına etkileri anlatılıyor.

 

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)