adscode

Üniversite Personeli Görevde Yükselme Sınavları İçin Liyakat Uyarısı

Anadolu Eğitim Sendikası, üniversiteler bünyesinde bulunan personelleri için görevde yükselme ve ünvan değişikliği yazılı ve sözlü sınavları için liyakat uyarısında bulundu.

Üniversite Personeli Görevde Yükselme Sınavları İçin Liyakat Uyarısı
Sendikalar
Güncelleme : 19-Dec-19 16:55

"Bilindiği üzere üniversiteler bünyesinde bulunan personelleri için görevde yükselme ve ünvan değişikliği yazılı ve sözlü sınavları yapmaktadır. Yapılan mülakatların birçok çalışanı mağdur ettiğini ve hak kayıplarının olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle üniversite yönetimlerinin mülakatları yapmaması veya yazılı sınavda alınan puanın aynısını vererek hiçbir kimse için hak kaybı olmaması için Anadolu Eğitim Sendikası olarak YÖK’e başvuru yaptık."

 

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

 

 

Sayı : 1490-19/5528               Tarih:18/12/2019

Konu: Üniversite Personeli Görevde Yükselme Sınavları Hakkında

 

 

 

 

 

T.C.

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

 

         Bilindiği üzere üniversiteler bünyesinde bulunan personelleri için görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı ve sözlü sınavları yapmaktadır. Üniversitelerin yapmakta olduğu sözlü sınavlar yazılı sınavda başarılı olanlar için hak kaybına dönüşebilmektedir. Üniversitelerin hakkaniyete önem vererek, personellerin liyakatini gözeterek, üyesi olduğu sendika fark etmeden görevde yükselmeleri gerçekleştirmesi önemlidir.  Bu nedenle üniversite yönetimlerinin mülakat yapmaması veya yazılı sınavda alınan puanın aynısının verilerek hiçbir kimse için hak kaybı oluşmaması adına üniversitelerin konu ile ilgili uyarılması ve neticeden sendikamıza bilgi verilmesi hususunda;


Gereğini arz ederiz.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)