adscode

Vah ÖSYM Vah!

ÖSYM durduk yerde, güvenirlik açısından dibe vurmadı. Bir kurumun her şeyden önce yaptığı işi iyi yapıyor olması gerekir. Peki ÖSYM, yaptığı işi en iyi şekilde yapıyor mu?

Vah ÖSYM Vah!
Günün Yazısı
Örneğin iyi öğrenci seçiyor mu, güvenilir sınav yapıyor mu, adayların akademik başarılarının yanı sıra ilgi ve yeteneklerini ölçüyor mu, en önemlisi de adil mi?

ÖSYM, her şeyi haletti de, şimdi sıra ajan üniversite adaylarına gelmiş.

Yapılan açıklamaya göre, aday görünümlü gözlemciler sınava girip, olup bitenleri rapor edecekmiş!

Demek ki, en önemli sorun buymuş!..

Helal olsun onlara!

İşte yeni  uygulamalarına yönelik açıklamaları:

 Keşke, söz konusu ÖSYM, YÖK ya da MEB olduğunda her soruya evet cevabı verebilsek.

 
"ÖSYM Başkanlığı sınav binalarında sınavın organizasyonunun ve uygulamalarının standartlara uygunluğunu gözlemlemek amacıyla aday olarak sınava girmek üzere ÖSYM Sınav Gözlemcisi görevlendirmesi yapmaktadır.

ÖSYM Sınav Gözlemcisi olarak görev almak isteyen görevlilerin tercihleri Görevli İşlemleri Sistemi(GİS) üzerinden toplanacak ve merkezi olarak görevlendirme yapılacaktır. Görevlendirme sonrasında görevliler, sınav günü aday olarak atandıkları binaya giderek sınava girecek ve sınavdan sonra bu sınava ilişkin gözlem, değerlendirme ve önerilerini kapsayan bir raporu en geç sınavı izleyen ikinci iş günü saat 12:00?a kadar elektronik ortamda ÖSYM Başkanlığına ulaştıracaklardır.

ÖSYM Sınav Gözlemcileri bu görevlerini yerine getirirken sadece aday olarak sınava gireceklerinden sınavın uygulamasına ve organizasyonuna her hangi bir müdahalede bulunmayacaklardır."

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)