adscode

Velilere kötü haber: Kolej fiyatları bu yıl da cep yakacak!

Özel okullar 2018-2019 eğitim öğretim yılı ücretlerini belirlemeye başladı. Özellikle yabancı kolejlerin fiyatları cep yakıyor. 10 bin liradan başlayan yıllık öğretim ücretleri 100 bin liraya kadar çıkıyor.

Velilere kötü haber: Kolej fiyatları bu yıl da cep yakacak!
Eğitim
Sınav maratonu yaklaştı, öğrenciler de aileleri de heyecanlı. Sınavdan sonra ise onları daha zorlu bir süreç bekliyor. O da okul tercihi. Devlet okulu yerine kolejlere gitmek isteyen öğrenciler bu sene de velilerin cebini bir hayli zorlayacak.

FİYATLAR 10 BİN LİRADAN BAŞLIYOR, 100 BİN LİRAYI GEÇİYOR

Kolejlerin fiyatları okulların üniversite sınavlarındaki başarısına göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlar 10 bin liradan başlıyor, 100 bin lirayı geçiyor. Bu yıl da rekorun Robert Koleji'nde olması bekleniyor. Robert Koleji henüz fiyat açıklamadı ama geçen yılın fiyatları baz alınırsa yatılı bir öğrencinin ücretinin 115 bin lirayı geçeceği belirtiliyor.

FRANSIZ LİSELERİ 50 BİN LİRADAN KAPI AÇACAK

Bir çok yabancı lise fiyat listesini açıkladı. Tarsus Amerikan Koleji'nin hazırlık sınıf ücreti 53 bin 998 lira. Fransız liselerinin de fiyatı yüksek. Saint Joseph Fransız Lisesi 53 bin 893, Sainte Pulcherie Fransız Lisesi 52 bin 838, Saint Michel Fransız Lisesi 52 bin 760 lira. Bazı kolejler peşin ödemeye indirim yapıyor ancak özel liselerde masraf tabii ki sadece eğitim ücretiyle bitmiyor. Birçok okul yemek, kitap, kıyafet, kırtasiye ücreti adı altında ayrıca para talep ediyor.


Habertürk

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)