adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

Yabancı dil okulları İngiltere standartlarını Türkiye’ye taşıdı

7 binden fazla İngiliz’in yaşadığı Fethiye’deki yabancı dil okulları İngiltere standartlarını Türkiye’ye taşıdı. Öğrenciler yurtdışına çıkmadan buradaki İngiliz ailelerin yanında konaklayarak yabancı…

Yabancı dil okulları İngiltere standartlarını Türkiye’ye taşıdı
Eğitim
İngilizce öğrenmek için etkili yöntemlerden biri İngiliz ailenin yanında konaklayarak İngiltere'de bir dil okuluna devam etmek. Ancak bu hem oldukça masraflı hem de özellikle yaşları daha küçük olan öğrenciler için riskli bir seçenek. Türkiye'deki küçük İngiltere olarak nitelendirilen Fethiye'deki dil okulları Londra, Cambridge ve Oxford gibi şehirlerdeki imkânları Türkiye'ye taşıdı. Bu okullardan biri olan Uluslararası Akdeniz Akademisi (IM Academy) 7 binden fazla İngiliz ailenin yaşadığı Fethiye'de öğrencilere İngiltere'deki ortamın aynısı sunuyor. Öğrenciler yurtdışına çıkmadan İngiliz ailelerin yanında konaklayarak yabancı dil eğitimi alıyor.

YURTDIŞINDAN YOĞUN İLGİ
Hem maliyet hem de mesafe açısından da İngiltere'ye göre daha cazip olan Fethiye'ye uluslararası öğrencilerden de yoğun talep oluyor. Özellikle Arap ve Afrika ülkelerinin yanı sıra Rusya'dan kampa her yıl yüzlerce öğrenci başvuru yapıyor. Okulun Genel Koordinatörü Ayşenur Topçuoğlu "Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin bir arada olması çok kültürlü bir öğrenme ortamı oluştururken, öğrenciler kendi kültürleriyle diğer kültürler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları deneyimleme şansını elde ediyor" dedi. 9-16 yaş grubunun eğitim aldığı yaz kampında ise çocukları sadece İngilizce konuşmaya teşvik etmek için "doğal İngilizce ortamı" yaratıldı. Okulda görev yapan öğretmenlerin tamamının anadili İngilizce. Bunun yanı sıra kantin, yemekhane gibi birimlerde görev yapan personel de yabancılardan oluşuyor. 2-4 hafta süren kampta dil eğitiminin yanı sıra yüzme, futbol, basketbol gibi spor olanaklarının yanı sıra tamamen İngilizce gerçekleştirilen yemek, müzik, dans ve drama gibi atölye çalışmaları yapılıyor.

Sabah

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)