adscode
adscode

Yeni yıla hazır mısınız?

Her yeni yıl yeni bir başlangıçtır. Ne kadar keyifli girilirse, o kadar keyifli geçeceğine inanılır.

Yeni yıla hazır mısınız?
Milliyet Diyalog

Bu yüzden de hemen herkes, olanakları ölçüsünde, yılbaşı akşamını keyifli geçirmeye çalışır, yeni kararlar alır, dünü dünde bırakıp geleceğe umutla bakmaya çalışır...

2020’ye sayılı saatler kala, peki siz, yeni yıla hazır mısınız? Hâlâ bir plan yapmayanlardan mısınız yoksa çoktan yola çıkanlardan mı?

En kötü karar, kararsızlıktan iyidir.

Öyle ya da böyle, bir karar verin ve yeni yıla kararlı girin ki, bu hep devam etsin yoksa o da 2019 gibi zor biter!..

Overbooking’e yargı freni

Yargıtay, Overbooking olarak bilinen uygulama nedeniyle mağdur olan bir yolcunun açtığı davada, emsal nitelikte bir karara imza attı.
Havayolu şirketlerinin fazladan bilet satışı yapmaları halinde maddi ve manevi tazminat ödemesine karar verdi...

Havayolu şirketleri artık maliyeti azaltmak ve kâr elde edebilmek amacıyla bilet alıp uçağa binmeyen yolcuların oranını dikkate alarak fazladan bilet satışı yaparsa uçağa alınmayan yolcuya maddi ve manevi tazminat ödeyecek...

Yüksek Mahkeme zaman zaman fazladan satılan biletler nedeniyle bazı yolcu ya da yolcuların uçakta yer kalmaması sebebiyle uçağa alınmadıklarına dikkat çekerek, bu mağduriyetin manevi tazminat gerektirdiğine hükmetti.

Bu yönde bir tanzim yok muydu vardı ama keyfe kederdi ve manevi tazminat boyutu yoktu. Umarız, artık çok daha dikkatli olurlar ve bu yöndeki mağduriyetler önlenerek, çok özel seyahatler, daha başlamadan eziyete dönüşmez!

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)