adscode

YÖK’ÜN BARAJI AŞAĞIYA ÇEKMESİNDEKİ ASIL AMAÇ ÖĞRENCİYİ DÜŞÜNMEK Mİ, YOKSA AÇIĞI ENGELLEMEK Mİ?

YÖK, son dakika açıklamasıyla, tıp, mühendislik, mimarlık, hukuk ve öğretmenlik başarı sırası barajını biraz daha aşağıya çekti.

YÖK’ÜN BARAJI AŞAĞIYA ÇEKMESİNDEKİ ASIL AMAÇ ÖĞRENCİYİ DÜŞÜNMEK Mİ, YOKSA AÇIĞI ENGELLEMEK Mİ?
Türkiye'den Haberler
Güncelleme : 09-Aug-18 19:22

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri, bugün başlayacak. Adaylar tercihlerini, 7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. Tercih işlemleri, 14 Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59'da sona erecek.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.trinternet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklar. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılacak. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak. Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacak. 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu (1 Ağustos 2018)


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)