adscode

'Yurtlarda tarikatlar baskı yapıyor' iddialarına Valilik'ten açıklama

Öğrenci intiharlarıyla gündemden düşmeyen Antalya'da 'Yurtlarda tarikatlar baskı yapıyor' iddialarına ilişkin Valilik açıklama yaptı.

'Yurtlarda tarikatlar baskı yapıyor' iddialarına Valilik'ten açıklama
Üniversite
Güncelleme : 17-Jun-22 14:10

Antalya Valiliği, son 2 ay içerisinde yurtlarda kalan 3 öğrencinin pencereden atlayarak, bir öğrencinin de evinde yaşamına son vermesiyle ilgili açıklama yaptı.

 

Valilik tarafından yapılan açıklamada "Halihazırda çalışan personel hakkında yapılan inceleme ve araştırma sonucunda yasadışı yapılarla iltisaklı veya irtibatlı olan ya da bu yapılara aidiyeti bulunan herhangi bir personel tespit edilmemiştir. Ayrıca personelin öğrencilere dini telkinlerde bulunduklarına dair CİMER’den veya başka kaynaklardan herhangi bir şikâyet bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

"Bazı basın/yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan “Yurtlarda Tarikatlar Baskı Yapıyor” ve “Yurtlarda Yobaza Yer Yok” başlıklı haberler ve paylaşımlar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

İlimizde Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne ait 14 adet yurdumuzda çalışan personelin işe girişlerinde Emniyet Müdürlüğümüzce güvenlik soruşturması ve arşiv taraması yapılmıştır. Halihazırda çalışan personel hakkında yapılan inceleme ve araştırma sonucunda yasadışı yapılarla iltisaklı veya irtibatlı olan ya da bu yapılara aidiyeti bulunan herhangi bir personel tespit edilmemiştir. Ayrıca personelin öğrencilere dini telkinlerde bulunduklarına dair CİMER’den veya başka kaynaklardan herhangi bir şikâyet bulunmamaktadır. Buna rağmen bu acı olaylarla ilgili yapılan haksız ve mesnetsiz iddialar kederli aileleri ve bizleri üzmektedir. Kamuoyunun bu konuda daha hassas olacağına inanıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

İLGİLİ HABER

Antalya'da neler oluyor?


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)