adscode

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler öncelikle seyahat amaçlarını belirlemelidirler.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?
Dünyadan Haberler
Başlık: Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır? Bulgaristan vizesi almak isteyen kişiler öncelikle seyahat amaçlarını belirlemelidirler. Bulgaristan'a kısa süre ile seyahat edecek turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti vize türlerinden birine başvuruda bulunmalıdırlar. Bulgaristan turistik vizesi en fazla 15 gün süreyi kapsayacak şekilde verilirken iş amaçlı seyahatlerde bu süre uzayabilmektedir. Bulgaristan'da yaşayan eşi ve ailesi olanların vize süreleri daha uzun olabilir. Bulgar vatandaşı ile evlilik, aile birleşimi veya eğitim amaçlı seyahatler Bulgaristan'da uzun süreli konaklamayı içeren durumlardır ve başvuru sahibinin durumuna uygun D Vize başvurusu yapması gerekmektedir. Bulgaristan vize başvurusunda bulunmadan önce Bulgaristan Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların hazırlanması gerekmektedir. Bulgaristan vize başvurusu için kullanılacak pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, vize etiketinin işlenebileceği en az 2 boş sayfası olmalıdır. Biyometrik özellikteki fotoğrafların, şirket görev veya izin yazılarını içeren belgelerin, banka hesap hareketlerinin güncel duruma uygun olması gerekmektedir. Güncel olmayan evraklarla yapılan başvurular vize reddine sebep olabilmektedir. Bu nedenle evrak hazırlık aşamasında titiz davranılması vizenin seyahat tarihine uygun zamanda çıkmasını sağlayacaktır. Tüm dünya vize işlemlerinde uzman Euroasia Global Visa Services Bulgaristan vize işlemlerinde yıllara dayanan tecrübesiyle hizmet vermektedir. Evrakların hazırlık aşamasında ve sonrasında evrak takibini Bulgaristan Konsolosluğu vize prosedürlerine uygun şekilde gerçekleştirmektedir.

Bulgaristan'a Gitmenin En Basit Yolu

Bulgaristan'a gitmenin en basit yolu vizenizi sorunsuz bir şekilde almaktır. Bulgaristan'a gidecek kişiler durumlarına ve önceliklerine uygun evrakları seyahat amacıyla doğru orantılı şekilde hazırlamalıdırlar. Bulgaristan vize ücreti, belirlemiş olduğunuz seyahat amacının kısa süreli mi yoksa uzun süreli vize kapsamına girip girmemesine göre değişebilmektedir. Ticari, turistik ve özel ziyaret içerikli vizeler kısa süreli, oturum, çalışma izni, evlilik, eğitim alma gibi amaçlarla çıkılan seyahatler uzun süreli vizeleri içerir. Bulgaristan vize ücreti Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenmiş vize harç ücreti ve kurumumuzun işlem bedellerini içermektedir. Vize randevusunun alınması, evrakların incelenmesi ve takibi işlem ücretleri dahilindedir. Bulgaristan vize fiyatı talep edilen kalış süresine göre de değişebilmektedir. Bulgaristan turistik vizesi 15 gün süre ile tek girişli olarak verilen bir vizedir. Bu sürenin sonunda ülkeden ayrılmanız gerekmektedir. Çok girişli vize başvurularında çok girişli vize talebinin nedeni açıkça belirtilmelidir.

Bulgaristan Ziyareti

Sınır komşumuz Bulgaristan'a uçakla seyahatin yanında otobüs veya özel aracınızla rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Avrupa'daki en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Bulgaristan turistlere pek çok alternatifler sunmaktadır. Avrupa'daki diğer ülkelerle kıyaslandığında daha ucuz bir ülke olan Bulgaristan kışın kayak parkurları, yaz mevsiminde ise canlı plajlarıyla keyifli tatil seçeneklerine sahiptir. Türkiye ve Bulgaristan'ın uzun yıllara dayanan tarihsel ve kültürel uyumu ülkede yabancılık çekmenize fırsat vermez. Bulgaristan'a aracıyla seyahat etmek isteyen kişiler Bulgaristan vize başvurusunda araçlarına yeşil sigorta yaptırdıklarını belgelemelidirler. Araç ruhsatı ve beynelmilel ehliyet veya yeni çıkan çipli ehliyetiniz yeşil sigorta için yeterli olmaktadır. Araç ruhsatınızın ve yeşil sigortanın seyahat sırasında yanınızda olması gerekmektedir. Eğer araç vize başvuru sahibine ait değilse, araç sahibinden noter onaylı muvafakatname alınması gerekmektedir. Hazırlanması gereken evrak detayları, güncel evraklar ve Bulgaristan vizesi hakkında detaylı bilgiyi Euroasia ofislerimizi arayarak ve seyahat detaylarınızı bizimle paylaşarak temsilcilerimizden e-mail olarak alabilirsiniz.

http://www.bulgaristanvize.net

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)