adscode

Yedekli elektriğin diğer adı Jeneratör

Gündelik hayatımızda sıradan bir hale gelen elektriğin değerini ancak kesildiğinde anlıyoruz, en basit çıkarımla elektrik yoksa kombi çalışmıyor ve üşüyerek bir veya birkaç gece geçirmek zorunda kalabiliyoruz…

Yedekli elektriğin diğer adı Jeneratör
Türkiye'den Haberler
Gündelik hayatımızda sıradan bir hale gelen elektriğin değerini ancak kesildiğinde anlıyoruz,  en basit çıkarımla elektrik yoksa kombi çalışmıyor ve üşüyerek bir veya birkaç gece geçirmek zorunda kalabiliyoruz veya ofisimizde bilgisayarlarımız ve internetimiz çalışmıyor ve işlerimizin tümü yarım kalıyor.

Daha büyük örnekler verelim, hastanede elektrik olmadığında ameliyatlar yarım kalır, oksijen basınçları hastalara verilemez, soğuk zincir ilaçların saklama dolapları ısınır ve ilaçlar bozulur, devlet vergi tahsil edemez, polis ifade alamaz gibi bir çok örnek sayabiliriz.

Ama bunların hepsinin çözümü jeneratör ile sabit, evinizde veya iş yerinizde konumlandıracağınız bir jeneratör ile tüm bu kesintilere karşı elektriğinizi yedekli hale getirebilir ve hiçbir zaman kesinti yaşamaz ve işleriniz aksamaz.

Jeneratörler tipik bir araba motorudur, yakıtları yakarak enerji üretir ve bu enerjiyi alternatör sayesinde elektrik akımı olarak dışarı verir, sizde elektrik tesisatınıza bu enerjiyi bağlayarak jeneratörün ürettiği elektriği kullanabilirsiniz.

Ülkemizde bir çok firma jeneratör üretmekte ve ithal etmektedir, 5KVA’dan başlayıp 1000 KVA’ya kadar kapasitelerde dizel ve benzinli jeneratörler gerek ipli gerek otomatik panolu olarak sunulmaktadır, ipli jeneratöre elle çalıştırabilirsiniz, otomatik panolu jeneratör ise şebeke elektriği kesildi anda jeneratörü devreye sokarak otomatik olarak başlamasını sağlamakta aynı şekilde şebeke elektriği geldiğinde ise jeneratörü durdurup şebekeye geçiş yapmaktadır.

Büyük sanılan bir sorun, jeneratörlerin çok gürültülü çalıştığının düşünülmesi, elbette jeneratör bir kabin içerisinde değilse gürültüsü çok fazla olacaktır fakat günümüz yalıtım teknolojileriyle üretilen kabinler sayesinde jeneratör sesi minimize edilmekte ve hiç kimse bu sesten rahatsız olmamaktadır.

Jeneratör almak kolay, montajı da kolay, asıl uzmanlık ve ihtiyaç kaliteli jeneratör servisi bulmaktan geçiyor, iyi bir jeneratör servisi ile anlaşma yaparsanız size hızlıca müdahale edecek, destek verecek işiniz aksamayacaktır, diğer türlü servis aldığınız firmaya ulaşamayacak ve jeneratörünüz arıza yaptığında çözümsüz kalacaksınız.

Diğer bir husus ise, jeneratör bakımı bu aslında en önemli husus, çünkü bakımı düzgün yapılmazsa kesinti anında sorunlarla baş başa kalırsınız, bakımı düzgün yapılırsa sorunsuzca yıllar boyu kullanabilirsiniz, bu konu asla hafife alınmamalı, ekonomik faydası için bakımları düzgün ve zamanında yapılmalıdır.
 
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)