adscode

Sevgili Ata’m biz büyüdük.

Ülke, yokluk ve yoksullukla uğraşırken bizi unutmamıştın. Demokratik bir toplum olma yolunda attığımız ilk adımlardan biri olan Büyük Millet Meclisimizin açılışını, dünya çocuklarına armağan etmiştin.

byomerorhan@gmail.com
 Sana sonsuz teşekkürler.

Bayramımızı 95 yıl neşe içinde kutladık ama artık büyüdük. Sorumluluklarımız arttı. Senden sonra çocuklar hayata “atıldı”. Çalışmaya başladı.

Ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Her yerdeyiz! Tarlalar, dükkânlar, imalathaneler bizlerle dolu. Genetik yapımız bile değişti. Kızlar artık çocuk denecek yaşlarda evleniyor. Birçok yetişkin bunun uygun olduğunu söylüyor! Sorgulamıyoruz çünkü artık büyükler bizim adımıza düşünüyor. Bizim düşünmemize de gerek yok.

Hâli vakti yerinde olanlarımız için ise bayram “tatil” anlamına geliyor. Ailemizle birlikte olduğumuz, yegâne zaman!

Şanslı olanlarımız okula gidiyor ama orada da bayramlar eskisi gibi değil. Bayram sabahları neşe içinde kalkmak gibi bir telaşımız yok. Biliyorum sen uykuyu sevmezdin ama şimdi bayram demek geç kalkmak demek. Çocukların büyümesi için bol bol uyuması gerekirmiş. Maşallah en iyi yaptığımız şey uyumak.

Fener alayları ise demode oldu! İnsanların bir araya gelmesi ve meşale taşıması tehlikeli olsa gerek. Yöneticilerimiz, maazallah birileri yanar manar diye halkı düşünüyor olmalı! Şanslıyız anlayacağın.
Ata’m ne var ki arada bir de olsa eski günleri düşünüyorum. Henüz düşünmek yasaklanmamışken… Ne güzelmiş çocuk olmak, bayrama hazırlanmak, geçmişi hatırlamak, birlikte olmak. Ne güzelmiş bayram yapmak!

Artık her şeyimiz var gibi görünse de sanki hiçbir şeyimiz yok.
 
“Sakın çıkma patika yollara
Dağlara kırlara o karlı ovaya
Yenik düşüyor her şey zamana
Biz büyüdük ve kirlendi dünya...”
 
Biz büyüdük Ata’m!
 
Ömer Orhan
 
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)