adscode
adscode
adscode
adscode
adscode
adscode

Tercih Robotu

 

 

 

 

Eğitim Ajansı K12NET, Tercih Programı

 

K12NET, Tercih Programına kendinizi kaydetmeden istediğiniz kriterlere göre filtreleme yapıp kullanım sağlayabilirsiniz. Kendinize ait özel bir tercih sepetinizin olmasını isterseniz kendinizi kaydetmeniz gerekmektedir. Kullanıcıların TC kimlik numarası, telefon numarası gibi şahsi bilgilerini istemeden, sadece "şifre unuttum" gibi işlemlerinizi yapabilmeniz için şahsınıza ait e-posta adresi girilmesi gerekmektedir. “Şifre unutma” gibi sıkıntılar yaşamayacağınıza düşünüyorsanız ,gerçekçi olmayan e-posta adresiyle bile kayıt olup, tercih sepeti oluşturabilirsiniz.

LGS Tercih Programımız, yeni teknoloji ile yeniden yazıldı. İlk açılışta bilgisayarınıza bir takım bilgiler yüklenecek, bu yüzden ilk açılışta biraz bekletecek ama ondan sonraki her açılış oldukça hızlı olacak ve her açılışta tüm okulları yüklenecektir. Birbirleriyle ilişki halinde olan 5 adet filtreleme olacaktır.  

 

1700 Okulun İki Yıllık Verilerini Karşılaştırmalı Sunacağız.

MEB’in Yayınladığı kılavuzda sadece bu yıla ait veriler bulunuyor. Eğitim Ajansı& K12NET olarak ayrıca bir çalışma yaptık. 1700 kadar okulun geçen yılki verilerini de, bu yılki verilerle eşleştirdik.

Kontenjanların ve yüzdelik dilimlerin yıllar içinde nasıl değiştiğini göstermek için ekranın üzerindeki "Yıllar" bölümünü kullanabilirsiniz. 

 

Öğrenci / Rehber Öğretmeniyle Program Üzerinden Yazışma Fırsatı Olacak

Tercih danışmanlığı yapanlar çok iyi bilirler. Bazen öğrenciler, tek bir soru sormak için öğretmenlerinin yanına giderler. Salgın döneminde hem öğrencilerimizin, hem öğretmenlerimizin sağlıklarını koruyabilmek için K12NET olarak tercih programının içine bir de yazışma (chat) bölümü yaptık. Öğrenci, öğretmeniyle; öğretmen, öğrencisiyle yazışarak önemli ölçüde vakit kazanacaklar. Kalabalık ortamların yarattığı riskten uzak olacaklar.   

Hem Öğrenci / Hem Öğretmen Birbirinin Ekleyebilecekler  

Rehber öğretmenlerimiz öğrencilerine   “https://egitimajansi.com/  adresine giriş yapınız. Kendinizi sisteme ekleyiniz ve Rehber öğretmen bölümüne benim şimdi size bildirdiğim mail adresimi ekleyiniz” dediğinde, rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerinin tercih sepetini görebilecek. Öğrenci kendini sisteme kayıt etmeden rehber öğretmenin yanına gelirse, rehber öğretmen öğrencisini kendi hesabından çıkmadan ekleyecek ve bu öğrenciye kendini rehber öğretmeni olarak atayabilecektir.

Yardım Videomuz da Hazır

Tercih programımızın özelliklerini iyi öğrenebilmeniz için bir de yardım videosu hazırladık. Videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz