adscode
adscode
adscode

Tercih Robotu

 

 

 

    

 

 

Eğitim Ajansı K12NET, Tercih Programı

K12NET, Tercih Programına kendinizi kaydetmeden istediğiniz kriterlere göre filtreleme yapıp kullanım sağlayabilirsiniz. Kendinize ait özel bir tercih sepetinizin olmasını isterseniz kendinizi kaydetmeniz gerekmektedir. Kullanıcıların TC kimlik numarası, telefon numarası gibi şahsi bilgilerini istemeden, sadece şifre unuttum gibi işlemlerinizi yapabilmeniz için şahsınıza ait e-posta adresi girilmesi gerekmektedir. “Şifre unutma” gibi sıkıntılar yaşamayacağınıza düşünüyorsanız gerçekçi olmayan e-posta adresiyle bile kayıt olup, tercih sepeti oluşturabilirsiniz.

 

Üniversite tercih programımız, yeni teknoloji ile yeniden yazıldı. İlk açılışta bilgisayarınıza bir takım bilgiler yüklenecek, bu yüzden ilk açılışta biraz bekletecek ama ondan sonraki her açılış oldukça hızlı olacak ve her açılışta tüm yükseköğretim programları yüklenecek. Birbirleriyle ilişki halinde olan 10 adet filtreleme olacak. 

image.png

 

Filtrelemelerin hızına şaşırıp kalacaksınız. “Bu kadar çok bilgi, nasıl oluyor da bu kadar hızla filtreleniyor” diye düşüneceksiniz. Binlerce kişi online olduğunda bile, bu hızda en ufak bir azalma olmayacak. Son dört yılın bilgileri karşılaştırmalı verilecek. "Yıllar" açılan kutusundan istediğiniz yılı seçerek karşılaştırma yapabileceksiniz.

image.png

 

Öğrencileriniz, olası tercihlerini yapıp, tercih sepeti oluşturacaklar. Her öğrencinin kendine özel tercih sepeti olacak. Danışman öğretmenler ile öğrenciler ayrı mekânlarda çalışıp, sonradan bir araya geldiklerinde daha önce yaptıkları her öğrenciye özel sepetleri görebilecekler. Danışman öğretmen, öğrencisinin olası tercihlerine bakarak öğrencilerine yeniden yönlendirmeler yapacak, böylece en son, en mükemmel, en doğru alternatifler sepetlerde son haline gelecek.

K12NET, YÖK’ün müthiş çalışması, YÖK Atlas ile entegre çalışıyor. Tercih programımızda YÖP Kodunun üzerine basıldığında kullanıcıların karşısına başka bir dünya gelecek. Üniversite isimlerinin üzerinde de linkler olacak. Bastığınızda bu sefer de üniversitelerin web sayfalarına ulaşabileceksiniz.

Kullanımı ile ilgili de bir videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.