adscode

Reklam Süreklilik ister!...

İyi bir reklam tüketiciyi yönetir ve uzun vadede kazandır ve tabii ki süreklilik ister.

arzu@egitimajansi.com
Bir şirket reklam verirken, yeni müşteriler kazanmak amacını güder ama önemli olan insanlarıhafızasındaki o marka bilinirliliğini unutturmamaktır.

Algıyı sürekli kontrol altına almakla beraber yeni yeni kampanyalar da sunmalıdır.

Halkbank’ın yeni reklam yüzü olan Şahan Gökbakar, bankanın reklam filminde 10 farklı karakteri canlandırması ile dikkat çekti.

Ya da

İş Bankası Cem Yılmaz ile bir reklam anlaşması yaptı, izliyoruz. 4.5 milyon dolara anlaşmıştı zamanında.. Cem Yılmaz ile anlaşma yapıldıktan sonra İş Bankası nıcirosu ne kadar arttıYani normal düzeyde artmıştır ama İş Bankası o 4,5 milyon doları verirken sadece satışı düşünmemekle beraber insanların bankayla ilgili olan algısını düşünerek o reklamları çekmektedir. Yani, sürekli bilinirlik ve güven yatar bu reklamlarda. Uzun vadeli projelerdir bunlar.

Bu zamanda reklama önem vermeyen tüm şirketler kendi yağında kavrulmaya mahkûmdur. "CocaCola’nın reklama mı ihtiyacı var" diye soruyorum size? Bir milyar litre kola satan bir markanın reklam verirken amacı sadece “satış” değildir. İnsanların kafasına sürekli, sürekli ve sürekli o markayı empoze etmektir.

İyi bir reklam tüketiciyi yönetir ve uzun vadede kazandır ve tabii ki süreklilik ister.

Kötü reklam kısa günün karı mıdır? şirkete hiçbir kazanç getirmez.

Ya da;

Billboardlarda aklınızda kalan bir marka var mı? Vardıolabilir. Her gün önünden geçtiğiniz billboardlardaki reklamı hatırlıyor musunuz? Bu soruyu bilen sayısı çok azdır. Çünkü akılda kalıcı bir sloganı veya hafızamızda yer etmiş bir süreklilik olmadığı için hatırlamıyoruz.

Bir mecraya reklam vermek bir kereye mahsus bir olay değildir. Reklam vermek sadece markanı göstermek de değildir.


 

İNTERNET REKLAMCILIĞI DA SÜREKLİLİİSTER!...


 

Günümüzün en popüler reklam aracı hiç şüphesiz internette reklam vermek. Özellikle eğitim kurumları reklamlarda birbirleri ile yarışıyorlar. Özellikle sınav zamanları öncesi. Ancak sürekliliğin pek çok faydasını görmüş ve benimsemiş reklam veren eğitim kurumları da var. Özellikle kayıt dönemi dışında kalan zamanlarda, kış aylarında diyelim, sürekli billboard, internet eğitim siteleri ile televizyonlarda banner ve reklam yayınları dönenler işin farkında olup, kalıcı ve sürekli reklam vermenin geri dönüşünü almış kurumlardır. Ayrıca medya satın alımlarında da oldukça ekonomik şartlarda satın alma yapıyorlar.

Sürekli gelişen, güncellenen; içinde sonsuz bilgi, haber, eğlence barındıran; daha rahat iletişim kurmamızı sağlayan; alışverişe hatta ticarete olanak sağlayan elektronik dünya: İnternetKim böyle bir dünyada yer almak istemez ki?

Markanızı, iş yerinizi, ürün ve hizmetlerinizi dahası kimliğinizi tanıtmak için en etkili yerin internet ortamı olduğu bir gerçek. Bu ağ; markaların, iş yerlerinin müşterileriyle etkileşime geçebilecekleri güvenli ve sağlıklı bir yol sunuyor. Ancak; web sitesi bu yol için tek başına yeterli değil.

İnternet Reklamının Avantajları:

*Maliyetinin Düşük Olması

Geleneksel reklam mecraların (gazete, dergi, posta, radyo, televizyon kanalları ve açık hava reklamcılığı) aksine, internet reklamlarının maliyeti fark edilebilir oranla daha düşüktür.

*Esneklik

İnternet reklamlarının diğer çekici özelliği de esnek olmasıdır. Reklamınızı dilediğiniz gibi takip edebilir, düzenleyebilir; kitlenizin ve potansiyel tüketicilerinizin en son gelişmelerinizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

*Bilinirlik

Google başta olmak üzere arama motorları sayesinde birçok insan bilgi edinmek ve hizmet satın alma amaçlı internet ağlarında arama yapmaktadır. İnternet reklamınız sayesinde arama yapan potansiyel müşterinize kolayca ulaşabilir, işinizin, hizmetinizin daha çok tanınması sağlayabilirsiniz. Uzun süreli internet reklamıyla bu tanınırlık artar ve müşterinizle kalıcı bir bağ kurabilirsiniz.

*Hedef Kitle

Arama motorları direkt olarak internet reklamınız sayesinde; sizi hizmetinizi arayan müşteriye ulaştırır..

*Hız

İnternet reklamınız yayınlandığı andan itibaren hızlı bir şekilde müşterilerinize ulaşacak; hızlı dönüşler alacaksınız.

* Ölçülebilirlik

İnternet reklamları sayesinde kampanyalarınızın başarılı olup olmadığını gerçek zamanlı ölçüm sayesinde öğrenebilirsiniz. Bu ölçüm reklamın görüntülenme sayısı, ilgi gösteren kitlenin demografik verileri doğrultusunda net sonuçlar görmenizi sağlayacaktır.

Sevgilerimle...arzu@egitimajansi.com

arzukalayli@gmail.com

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)