adscode
Haberler

Öğrenciler klip çekti, yardımcı doçent geri döndüISPARTA Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) bir grup öğrenci, üniversite yönetiminin kararıyla seneye derslerine girmeyeceğini söyleyen akademisyeni döndürebilmek amacıyla klip hazırladı. Yıldız Tilbe ve Ragga Oktay'ın birlikte seslendirdiği 'Gitme Kal' şarkısına, ünlü şarkıların taklidini yaparak klip çeken öğrenciler, üniversite yönetimini ikna etmeyi başardı.

SDÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü'nde 2'nci sınıf öğrencilerinin Algı Yönetimi dersine giren Yrd. Doç. Dr. Ömer Lütfi Antalyalı, sene başında üniversite yönetiminin kararıyla sonraki sene derslere giremeyeceğini söyledi. Bu kararın üzerine öğrenciler çok sevdikleri akademisyen Yrd. Doç. Dr. Ömer Lütfi Antalyalı'nın tekrar derslerine girmesini sağlamak için harekete geçti. Bu amaçla klip hazırlamaya karar veren öğrenciler, Yıldız Tilbe ve Ragga Oktay'ın birlikte seslendirdiği 'Gitme Kal' şarkısını klip için seçti.

İlk başta Ragga Oktay ve Yıldız Tilbe ile iletişime geçen öğrenciler, klip için izin ve destek istedi. Yıldız Tilbe'den telif istemeyeceği sözünü alan öğrenciler, klibin altyapısı konusunda da Ragga Oktay'dan destek aldı. Sonrasında akademisyenin haberi olmadan klibi hazırlamaya başlayan öğrenciler, Ragga Oktay ve Yıldız Tilbe'yi taklit ederek çekimleri yaptı. Yaklaşık 8 ay süren çekimlerde Ragga Oktay'ı Hakan Erol, Yıldız Tilbe'yi ise Ayça Yıldırım canlandırdı.

Tamamlanan klip yıl sonu için verilen veda töreninde Yrd. Doç. Dr. Ömer Lütfi Antalyalı'nın da bulunduğu akademisyen ve öğrencilere izlettirildi. Yrd. Doç. Dr. Ömer Lütfi Antalyalı sürpriz karşısında şaşırırken, üniversite yönetimi ise çaresiz kaldı. Üniversite yönetimi, Yrd. Doç. Dr. Ömer Lütfi Antalyalı'nın seneye de müfredat değişikliği ile öğrencilerin derslerine girebilmesi için çalışma başlattı.

Öğrenciler çektikleri klibi sosyal medyadan da paylaştı. Klip kısa sürede yüzlerce beğeni aldı.

'BÖYLE BİR HAZIRLIK YAPTIKLARINI BİLMİYORDUM'

Yrd. Doç. Dr. Antalyalı, klibin kendisi için büyük sürpriz olduğunu belirterek, "Yaklaşık 8 aydır çalışıyorlarmış. 8 aylık süreçte fark etmemem çok ilginçti. Senenin başında müfredat gereği 4 yıllık programların ilk 2 sene derslerine giriyorum. Ben de gelecek yıl derse giremeyeceğim için son seneyi verimli geçireyim diye son senemiz olduğunu söyledim. Dönem sonunda beni veda töreni programına çağırdılar. Gittik, baktık ve çok duygulandım. Ağladık da güldük de çok keyifliydi. Konuşamadım bile hatta o derece duygulandım. Burada çok daha değerli bir şey gördüm" dedi.

'BU KADAR BEKLEMİYORDUK'

Klipte Ragga Oktay'ı canlandıran üniversite öğrencisi Hakan Erol, "Fakültemiz adına mutluyuz. Çekimler çok zor şartlar altında gerçekleşti. Koşturmalar ve 32 derece sıcaklıkta paltoyla çekimler bizi biraz zorladı. Daha sonra sosyal paylaşım sitesine koyduk klibi ve rekor beğeni aldı. Uyandırdığı yankı bizi mutlu etti" diye konuştu.

Yıldız Tilbe'yi canlandıran Ayça Yıldırım da "Çekimler sırasında çok heyecanlıydım. Yıldız Tilbe çocukluğumdan beri hayran aldığım bir sanatçıdır. Hocamız için yaptığımız bir projeydi. Çekimler de eğlenceliydi" dedi.

DHA

3318 görüntüleme
Etiketler :

Bu Videoyu Paylaş :

Emoji ile tepki ver!

    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)