adscode

2016-KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

​16 Ekim'de gerçekleştiriken KPSS önlisans sınavının sonuçları için adaylar sabırsızlık içinde. Peki KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

2016-KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?
Sınavlar
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) önlisans düzeyi, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 16 Ekim'de gerçekleştirildi. Sınava giren binlerce aday, sınav sonuçlarının açıklanacağı günü merakla bekliyor. Peki KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından, kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına personel atamak için 16 Ekim'de yapılan KPSS önlisans sınavının sonuçları için adaylar sabırsızlık içinde. Sonuçların 20 Kasım'da yapılacak ortaöğretim oturumunun ardından bir hafta sonra açıklanması bekleniyor. ÖSYM, sınav sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapmadı. ÖSYM tarafından açıklama yapıldığı an haberimizin içerisine eklenecektir.Sınav sonuçları, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden açıklanacak. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

KPSS ORTAÖĞRETİM NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM'den yapılan duyuruda; "Merkezimizce 20 Kasım 2016 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS Ortaöğretim/Ön lisans) Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin 10.00 olarak değiştirilmesine karar verilmiştir." denildi.


Habertürk

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)