![](/assets/uploads/other/images/Ekran_Resmi_2015-06-09_15.22.05.png)
Ankara Atatürk Lisesi öğrencileri de, bu konudaki kendi kulüplerini AALMUN adıyla 2014 yılının Şubat ayında kurdular. Birçok ülkede de “MUN” Dernekleri kurulmuş bulunuyor.
Fransa’nın MUN Derneği, bu defa yeni yarışmasını 28-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Nice kentinde Sophia Antipolis Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. MUNİCE adıyla anılan bu yarışma konferansına 25 ülkeden 200 öğrenci delege katıldı. İngilizce yapılan konferansda Ankara Atatürk Lisesi öğrencileri, düzenlenen simülasyonda aldıkları rollerle, “best delegation” en iyi delege ödülünü kazandılar...
AALMUN kulüp üyesi öğrenciler, Şubat 2014 tarihinde MUNESCO (Bilkent Koleji Mun), Haziran 2014’de KALMUN (Kadıköy Anadolu Lisesi Mun) ve bir ay önce de, Çek Cumhuriyeti Başkenti Prag’da PORGMUN adıyla düzenlenen benzeri konferanslarda da yine “Best Delege” ödüllerini kazanmışlardı.