adscode

Birleşik Krallık’ta eğitim için, 30 üniversite ile birebir görüşme imkanı

Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyen öğrenciler, 11 Ekim-3 Kasım arasında 30 üniversite ile birebir görüşme imkanı elde ediyor.

Birleşik Krallık’ta eğitim için, 30 üniversite ile birebir görüşme imkanı
Yurtdışı Eğitim

British Council tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma’ fuarı ile öğrenciler, Birleşik Krallık’ta eğitim ile ilgili herşeyi ve hayatlarına neler kazandıracağını ücretsiz olarak keşfedecekler. Birleşik Krallık’ta eğitim görmeyi teşvik eden iki çevrimiçi etkinlik serisi olarak 11-15 Ekim ve 25 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek web seminerleri ve fuar, Türkiye’nin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Özbekistan, İsrail, Kazakistan, Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Gürcistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan'dan öğrencileri ağırlayacak.

 

Fuara katılan lisans ve lisansüstü öğrenciler, birebir çevrimiçi görüşmelerle 30 Birleşik Krallık üniversitesiyle iletişim kurma şansına sahip olacak. Katılımcı üniversiteler arasında Birleşik Krallık’ın seçkin Russel Group üniversitelerinin yarısı, Guardian'ın ‘Best UK universities 2021 League Table’ listesinin üçte biri,   'QS World University Ranking 2021' ve 'The Times Higher Education World University Rankings 2022' sıralamalarında ilk onda yer alan bir üniversite bulunuyor.

 

Çevrimiçi etkinlik, 11-15 Ekim arasında Study UK web seminerleri ve 25 Ekim-3 Kasım arasında Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma fuarı olmak üzere iki etkinlik serisine  ev sahipliği yapacak. Birleşik Krallık’ta öğrenim görmek isteyen tüm öğrenci ve velilere ücretsiz olarak açık olan fuar, hem üniversite temsilcileri hem de British Council danışmanlarıyla birebir çevrimiçi etkileşim ve görüşme imkanı sağlayacak.

 

Birleşik Krallık üniversiteleriyle birebir görüşme ayrıcalığı

 

11-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Study UK web seminerlerinde, Birleşik Krallık’ta eğitim ve yaşam, burs olanakları, vize ve göçmenlik süreçleri, eğitim sonrası kariyer fırsatları, sağlık sigortası, gerekli İngilizce dil sınavları ve öğrenci-mezun hikayelerini de içeren birçok farklı alanda bilgi sunulacak. 25 Ekim itibariyle 10 gün boyunca devam edecek Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma fuarı ise Birleşik Krallık’ta lisans veya lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler için 30 üniversite ile birebir etkileşim kurma ve görüşme fırsatı yaratacak.

 

University of Oxford ve University of Cambridge’e başvuru ipuçları, MEB ve Chevening burs imkanları ve eğitim sonrası kariyer fırsatlarına dair 16 web semineri...

 

Etkinlikte, öğrencilerin Birleşik Krallık’taki eğitimini ve yaşamını destekleyecek birçok farklı konuda web semineri olacak. University of Oxford veya University of Cambridge temsilcilerinden birebir başvuru sürecini, nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve görüşmelere nasıl hazırlanılacağını dinleme şansı elde edecek olan öğrenciler, aynı zamanda Birleşik Krallık’ta doğru üniversite ve bölüm seçimleri için dikkat edilmesi gereken noktaları da web seminerlerinde öğrenebilecek. Türkiye'den katılan öğrencilere özel olarak, vize başvurusu ve  başvuru süreçleri, burslar ve eğitim finansman destekleri hakkında bilgi verilecek. Temmuz 2021’den itibaren Birleşik Krallık’ta eğitimini tamamlayan öğrenciler, Mezun Rotası aracılığıyla ülkede iki yıllık çalışma hakkı kazanıyor. Öğrencilerin, eğitim sonrası kariyer fırsatlarını dinleyebilecekleri web semineri şimdiden yoğun talep gören konulardan biri oluyor.

 

Çevrimiçi fuarda aynı zamanda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Chevening bursları ile ilgili bilgilendirme oturumları da yer alacak. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından master ve doktora programları için sunulan, tüm eğitim ve yaşam masraflarını karşılayan burslar ile aynı imkanı veren Chevening bursları hakkında bilgi almak üzere canlı oturumlara katılabilecekler.

 

Fuara kayıt yaptıranlar öğrencilere ücretsiz IELTS Coach imkanı

 

Üniversiteye kabul aşamasında aranan İngilizce yeterlilik testi IELTS hakkında bilinmesi gerekenler, yüksek puan almayı kolaylaştıracak ipuçları ve sınava girenlerin British Council'dan sağlanan kaynaklarla kendilerini nasıl hazırlayabileceklerine dair bilgiler, IELTS test uzmanları tarafından öğrencilerle paylaşılacak. Bu yıl, çevrimiçi fuara kayıt yaptıranlar ayrıca IELTS Coach Express paketi ile normal paketten daha yüksek kredili IELTS Coach Express paketine sahip olabilecekler. Bu ücretsiz ve özel fırsattan faydalanmak için katılcımcıların, 31 Ocak 2022'ye kadar geçerli olan herhangi bir IELTS testi oturumu için 3 Ekim-3 Kasım 2021 tarihleri arasında kaydolması ve IELTS testini satın alması yeterli...

 

British Council Türkiye Ülke Direktörü Cherry Gough, “Türkiye’de bu sene ikincisini  düzenlediğimiz ‘Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma’ fuarı, Birleşik Krallık’ta eğitim olanakları konusunda öğrencilere rehberlik etmeye devam ediyor. Geçen sene yoğun ilgi gördüğümüz etkinliğimize, bu sene de talep çok. Etkinlikte öğrenciler, burslar, vize ve program başvuruları ve daha pek çok konuda web seminerlerinin yanı sıra, en önemlisi Birleşik Krallık’ın önde gelen üniversiteleri ile doğrudan iletişim kurarak, sorularını sorabilecek ve üniversitelerin programları ve burs olanakları hakkında detaylı bilgi alabilecekler. Daha önce yüzyüze olarak belirli şehirlerde düzenlediğimiz bu fuarları, Türkiye’nin her yerinden öğrenci ve velilerin katılabileceği, daha kapsamlı ve kapsayıcı çevrimiçi bir etkinliğe dönüştürmekten çok memnunuz” dedi


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)