adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

“FLIPPED LEARNING 3.0” DERGİSİNİN BU AYKİ SAYISINA MEF ÜNİVERSİTESİ’NDEN DR. CAROLINE FELL KURBAN KAPAK OLDU

Dünya Flipped Learning Girişimi’nin "Flipped Learning 3.0” dergisinin 3. sayısına MEF Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban kapak oldu.

“FLIPPED LEARNING 3.0” DERGİSİNİN BU AYKİ SAYISINA MEF ÜNİVERSİTESİ’NDEN DR. CAROLINE FELL KURBAN KAPAK OLDU
Üniversite
Dünya Flipped Learning Girişimi’nin yeni eğitim-öğretim yöntemleri ve teknolojileri hakkında dünyada öncülük yapma amacıyla ABD’de yayınlanan  “Flipped Learning 3.0” dergisinin 3. sayısına MEF Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban kapak oldu. Flipped Learning 3.0 dergisinin bir önceki sayısında da kapak olarak MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin röportajı ile yer almıştı.


ABD Merkezli olan Dünya Flipped Learning Girişim'i (Flipped Learning Global Initiative - FLGI), aktif öğrenme yöntemi olan Flipped Learning ile ilgili Nisan 2018’de yayınlamaya  başladığı ‘‘Flipped Learning 3.0’’ başlıklı dergisinin Haziran sayısına, Flipped Learning’in Küresel Terminolojisi Projesi’yle ilgili yapılan röportajla MEF’ten Dr. Caroline Fell Kurban kapak oldu. Flipped Learning 3.0 Dergisinin ilk sayısına da Flipped Learning’i ilk geliştirenlerden Harvard Üniversitesi Eğitim Enstitüsü’nden Fizik Profesörü Dr. Eric Mazur, ikinci, sayısına dünyada tüm programlarıyla Flipped Learning’i uygulayan ilk üniversite olan MEF Üniversitesi’nin kurucu Rektörü olarak Prof. Dr. Muhammed Şahin kapak olmuştu. 

MEF Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban, Flipped Learning 3.0 Dergisi’nde yayınlanan Flipped Learning’in Küresel Terminolojisi hakkında kapak olarak yer alan röportajıyla ilgili: ‘‘Flipped Learning 2000’li yılların başından bu yana çok hızlı bir şekilde ilgi çekmeye ve ilerlemeye devam ediyor. Flipped Learning artık küresel olarak tanınan pedagojik bir yaklaşım haline geldi. Bu hızlı büyüme, dünyada farklı yönlerde hareket eden sayısız öğrenme ve uygulama anlayışına da neden oldu. Bu durum da zaman zaman Flipped Learning olmayan uygulamalarda Flipped Learning teriminin kullanılması sonucunu doğurdu. Küresel Terminoloji Projesi de burada devreye girdi. Bu projede, en fazla karışıklığa neden olan terimleri açıklığa kavuşturmak ve küresel bir anlayış oluşturmak için uğraşıyoruz. Küresel standartları oluşturmak için, dünyanın farklı yerlerinde bulunan ve uzmanlık alanı Flipped Learning olan insanlara ulaştık. Kendilerinden kilit terimleri aldık. Bu terimler, MEF Üniversitesi, Harvard, Stanford, La Rioja, ve National Taiwan University ve Filipped Learning Girişimi temsilcilerinden oluşan Küresel Standartlar Projesi Eş Başkanlarına danışarak tanımlanıyor. Küresel terminoloji terimleri, Aktif Öğrenme Sanatları ve Bilimleri Akademisi (Academy of Active Learning Arts and Sciences - AALAS) aracılığıyla paylaşılacak. MEF Üniversitesi olarak Flipped Learning'in dünya çapında net bir şekilde anlaşılmasını sağlayacak  olan ‘‘Küresel Terminoloji Projesi’’ne liderlik etmekten gurur duyuyoruz. Flipped Learning 3.0 Dergisi’nde yayınlanan röportajımız ve tüm yaşanan bu global gelişmeler MEF’in artık dünyada Flipped Learning alanında uluslararası bir öncü olduğunu gösteriyor.’’ dedi.

Flipped Magazin 3.0 Dergisini çıkartan Dünya Flipped Learning Girişimi Flipped Learning eğitimine küresel bir çerçeve oluşturmak için dünya çapında bir projeye başladığını duyurmuş ve Flipped Learning’in uluslararası standartlarını Harvard, Stanford ve MEF Üniversitesi'ndeki Flipped Learning öncüleri ile iş birliği yaparak belirlediğini Şubat 2018’de açıklamıştı.      

Ayda bir kez yayınlanan Flipped Learning 3.0 Dergisi, dünyanın dört bir yanından Flipped Learning ile araştırma ve uygulamalar yapan kişileri bir araya getirerek farklı disiplinler, okullar ve ülkeler arasında global iş birliğini artırmaya yönelik inovasyon ve yeni uygulamalar hedefliyor. Dergide, k12, yükseköğretim, eğitim teknolojileri, uygulayıcılara yönelik destek, Flipped Learning standartları, Flipped Learning’le ilgili dünyada gerçekleşecek olan organizasyonlar ile ilgili bilgiler yer alıyor. 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)