adscode

Hava tahmininde 'diploma savaşı

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Mikdat Kadıoğlu, Twitter'da hava tahmini paylaşımlarında bulunan Kerem Ökten'in bazı sitelerde yer alan İTÜ mezunu olduğu ifadelerine karşı dava açacaklarını duyurdu.

Hava tahmininde 'diploma savaşı
Türkiye'den Haberler
Güncelleme : 10-Jan-24 13:53

Geçtiğimiz hafta Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sosyal medyadaki hava tahmini hesapları hakkında bir açıklama yayınlanarak " yetkisiz kişilerden ya da kaynağı belli olmayan hesaplar" konusunda bir uyarı yayınlanmıştı. Bu hafta ise hava durumu üzerine yaptığı yorumlarla bilinen ve çeşitli sitelerde İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği mezunu olarak tanıtılan Kerem Ökten'in diplomasının sahte olduğu iddia edildi. İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Mikdat Kadıoğlu, "Böyle bir mezunumuzun olmadığını duyururum" diyerek suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Mikdat Kadıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak böyle bir mezunumuzun olmadığını kamuoyuna saygı ile duyururum. Bu sahte diploma olayı için suç duyurusunda bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

TAKİPÇİLERİNDEN AVUKATLIK İSTEDİ

Kerem Ökten ise bazı gazetelerin mezun olduğu üniversiteyle ilgili yanlış bilgiler yazdığını belirterek muhasebe ve denetim yüksek lisans mezunu olduğunu açıkladı.

Kadıoğlu'nun 'sahte diploma' açıklamalarına yönelik "Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bırakın sallasınlar. Bunlara inat meteorolojiye daha fazla mesai harcayım..." ifadelerini kullandı.

Konu hakkında bir paylaşım daha yapan Ökten, takipçilerinin hukuki bilgisine başvurarak "Avukatlığımı yapmak isteyen takipçim varsa; lütfen özelden görüşelim. Her bana edilen hakaret için tazminatın tamamını avukatıma vereceğim. İyi bir kazanç..." paylaşımında bulundu.

SÖZCÜ


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)