adscode
adscode

İstanbul’da okul yaptırmaya alan bulunamıyor

İstanbul'da bazı ilçelerde okul yapılacak arazi bulunamıyor. Özellikle Esenyurt’ta 80 tane okula ihtiyaç var ama alan yok.

İstanbul’da okul yaptırmaya alan bulunamıyor
Türkiye'den Haberler
Güncelleme : 15-Jan-24 17:39

İstanbul’da beklenen büyük depreme karşı kentsel dönüşüm için çözüm odaklı bir adım atılamazken konut sorunu devam ediyor. Nüfusun aşırı artışı, yeterli bina bulunamaması ve kiralardaki aşırı artış, sorunu içinden çıkılamaz bir hale getiriyor.

Birgün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre, İBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün çarpıcı açıklamalar yaptı. Akgün, askeri alanlara lüks konutlar yapılmasına rağmen bazı ilçelerde okul yapılacak alan bulunamadığını söyledi. Akgün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


“Esenler, Bağcılar, Zeytinburnu, Küçükçekmece ve Esenyurt gibi nüfusun yoğun olduğu ilçelerde metrekareye düşen insan yoğunluğu çok fazla. Okul, hastane, toplanma alanı ve yeşil alan ihtiyaçları var ama bu yoğunluktaki nüfusun olduğu bölgelerde bu ihtiyaçlar karşılanamıyor.

Okul yeri arıyorlar Esenyurt’ta. Oradaki okul çağındaki nüfusun 80 tane okula ihtiyacı var. Arazi var mı? Yok. Merkezde nüfusun yoğun olduğu yerlerin daha yaşanabilir hale getirilmesi lazım.”


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)