adscode

MEB ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında iş birliği protokolü  

Millî Eğitim Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında iş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim iş birliği konularının yansıra, MEB'e çalışma mevzuatı bakımından yetkiler verilmesini sağlayan protokol imzalandı.

MEB ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında iş birliği protokolü   
MEB

 

Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği protokolüyle, öğrencilerin sağlık ve güvenliğinin en üst seviyede sağlanması, veli memnuniyetinin artırılarak daha huzurlu bir eğitim ortamının tesis edilmesi hedefleniyor.

 

Buna göre; 81 il millî eğitim müdürlüğünde iş ekipmanı periyodik kontrol uzmanlarının yetkilendirilmesiyle okulların kazan dairesi, elektrik tesisatı, okullardaki tehlikeli ekipmanların kontrolleri, Millî Eğitim Bakanlığının yetkili uzmanlarınca karşılanacak.

 

Ayrıca yapılan protokol kapsamında,  az tehlikeli 50’den az sayıda çalışanı bulunan tüm kamu işyerlerinde işveren vekillerinin, eğitim verilerek, iş güvenliği bakımından yetkilendirilmesi sağlanacak.  Bununla kamu kurumlarının taşra teşkilatı birimlerinin daha nitelikli ve güvenli ortamlarda çalışma yapmaları için gerekli bilinç ve farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

 

Protokol, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Orhan Koç tarafından imzalandı.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)