adscode

‘Nazi selamı’na disiplin cezası

'Nazi selamı' olayıyla ilgili Üsküdar Amerikan, soruşturma başlatıldığı ve gerekli cezaların verildiğini duyurdu. Öte yandan Tarhan Koleji öğrencilerinin de Nazi selamı verdiği ortaya çıktı.

‘Nazi selamı’na disiplin cezası
Eğitim
Güncelleme : 24-Mar-23 13:04

Üsküdar Amerikan Lisesi (ÜAL) futbol takımının Ulus Özel Musevi Lisesi öğrencilerine gol sevinci olarak Nazi selamı yapmasının ardından konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) soruşturma başlatmıştı. 

Milliyet'ten Ozan Ömer Kadüker'in haberine göre ÜAL okul müdürleri ve öğrenci heyeti de Ulus Musevi Lisesi’ne özür ziyareti gerçekleştirmişti. ÜAL’den yapılan son açıklamaya göre MEB disiplin yönetmeliği ve kuralları çerçevesinde konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı ve gerekli cezaların verildiği kaydedildi. Türk Yahudi Toplumu da yayınladığı mesajda “Göstermiş oldukları pozitif yaklaşım ve üstlendikleri sorumluluk anlayışından dolayı ÜAL camiasına teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.
Öte yandan Tarhan Koleji öğrencilerinin de Nazi selamı verdiğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Tarhan Koleji, sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların bir müze ziyareti esnasında 21 Aralık 2022’de çekildiğini belirterek, “Gerekli soruşturmanın yapılacağını” duyurdu.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)