adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’NUN İÇERİĞİNİ ÖĞRETMENLER BİLMİYOR!

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ 24 Kasım Öğretmenler Gününde Flash Tv’de yayınlanan Perde Arkası programında konuştu.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’NUN İÇERİĞİNİ ÖĞRETMENLER BİLMİYOR!
Sendikalar

 

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun önemli olduğunu fakat hali hazırda bekleyen taslağın içeriğinin öğretmenler tarafından bilinmediğini ifade etti. Açıklamaları şöyle;

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında hazırlanacağı söylenilen ve yıllardır taslak olarak bekleyen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun yasalaşması önemlidir. Öğretmenlerimizin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar birçok bölümü içinde barınması gereken Öğretmenlik Meslek Kanunu 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle tekrar gündeme gelerek müjdeler verilmiştir.

Ancak taslak halinde bekleyen Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun içeriğinde neler olduğu paydaşlar ve öğretmenler tarafından bilinmemektedir.

En temel öncelik olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki haklarımızın korunarak ve genişletilerek yer almasını istediğimiz Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağı bir an önce tüm paydaşların görüşlerine açılmalıdır.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)