adscode

Rahmi M. Koç Müzesi, bayramda ziyaretçilerini bekliyor

Bayram tatilini İstanbul’da geçireceklerin adresi Rahmi M. Koç Müzesi olacak.

Rahmi M. Koç Müzesi, bayramda ziyaretçilerini bekliyor
Etkinlikler

İstanbul’un Haliç kıyısında eşsiz manzaraya sahip Rahmi M. Koç Müzesi, bayram tatilinde ziyaretçilerini bekliyor. Tarih ve kültürle dolu bir gün geçirmek isteyenler, klasik otomobillerden lokomotiflere, uçaklardan gemilere kadar müzenin zengin koleksiyonundaki objeler ile yeni ve farklı keşifler yapabilecek

Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilini İstanbul’da geçirmeyi planlayanlara eğlence dolu bir gün vadediyor. Haliç kıyısında, 1994 yılından bu yana sanayi, ulaşım ve iletişim tarihinin mirasını yaşatan Rahmi M. Koç Müzesi, arife ve bayramın birinci günü kapalı olacak; 11, 12, 13 ve 14 Nisan’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

16 binin üzerinde objeden oluşan zengin koleksiyonunda klasik otomobillerden lokomotiflere, uçaklardan gemi ve teknelere kadar farklı dönemlerden objeler ile her yaş grubuna hitap eden müze, ziyaretçilerine yeni ve farklı keşifler yapma fırsatı sunuyor. Müzede bilimsel aletler, makineler, iletişim araçları da görülebilecek objeler arasında yer alıyor.

Çocuklar için atlıkarınca

Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki eski dükkanların yeniden canlandırıldığı nostaljik sokak, ziyaretçileri 19’uncu yüzyılda gezintiye çıkartıyor. Yetişkinler kadar çocukların da oldukça keyif aldığı deneyimler yaşatan müzede, günümüzde artık sadece lunaparklarda yer alan atlıkarınca en eğlenceli objeler arasında yer alıyor.

Nostaljik kafelerde mola

Keyifli bir gezinin ardından mola vermek isteyenler için Fenerbahçe Vapuru’nun aslına uygun yenilenen kafesinin yanı sıra ana sergileme bölümündeki Telve Kafe keyifli bir ortam sunuyor. Müze ziyaretinden küçük hatıralar ile ayrılmak isteyen ziyaretçilerimiz için de müze mağazası hediyelik eşya alternatifleri sunuyor.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)