adscode

Şampiyon Doğa Koleji

Türkiye Liseler Genç Erkek Basketbol Şampiyonası’na dört takımı ile katılan Doğa Koleji'nin İzmir Çiğli Bilim Doğa Anadolu Lisesi şampiyon oldu. Turnuvanın en değerli oyuncusu ise Yiğit Gökay seçildi.

Şampiyon Doğa Koleji
Spor
Güncelleme : 18-Mar-24 13:46

Turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen İzmir Çiğli Bilim Doğa Anadolu Lisesi takımı oyuncusu Yiğit Gökay Kaba ödülünü T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın elinden aldı. 

İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Liseler Genç Erkek Basketbol Şampiyonası’nda dört takımı ile mücadele eden Doğa Koleji tarih yazdı. Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi 3. olurken İzmir Çiğli Bilim Doğa Anadolu Lisesi şampiyon oldu. Rakibini 84-76 skorla mağlup eden takım kupanın sahibi oldu. Turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen İzmir Çiğli Bilim Doğa Anadolu Lisesi takımı oyuncusu Yiğit Gökay Kaba ödülünü T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın elinden aldı.

Doğa Koleji, 26 Haziran-7 Temmuz’da Çin’in Macao Bölgesinde oynanacak Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. 

Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, “Takımlarımız büyük bir özveri ve azimle şampiyonluk kürsüsünde yerlerini aldılar. Birlikte çalıştılar, ter döktüler, zorlukların üstesinden geldiler ve sonunda harika bir başarı elde ettiler. Bu zafer, azimle çalışmanın, disiplinin ve takımın birbirine olan güvenin bir göstergesidir. Bu başarıda emeği geçen başta spor koordinatörlüğümüze, antrenörlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize gönülden teşekkür ediyor ve tebrik ediyoruz. Bugüne kadar takım sporlarında 6 dünya, bu şampiyonlukla birlikte 54 Türkiye şampiyonluğumuz bulunuyor. 

Bu yıl şampiyon olan Acıbadem Kampüsü Genç Kız Voleybol takımımız ülkemizi Sırbistan'da yapılacak ISF Dünya Liseler Voleybol Şampiyonası'nda, İzmir Çiğli Bilim Doğa Anadolu Lisemiz 26 Haziran-7 Temmuz’da Çin’in Macao Bölgesinde yapılacak ISF Dünya Liseler Basketbol Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek. Takımlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz.” dedi. 

Doğa Koleji Spor Koordinatörü Tunç Dağal, tüm takımlarına ve ekibine teşekkür ederek gururlu olduklarını ifade etti. Dağal, “Bugün elde ettiğimiz sadece şampiyonluk değil aynı zamanda sporun önemini vurgulayan ve gençlerimizin potansiyelini ortaya çıkaran bir başarıdır. Doğa Koleji olarak sporun eğitimdeki önemine inanıyoruz. Öğrencilerimizin hem akademik hem sportif başarılarını desteklemeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu. 
Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)