adscode

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için heyecan dorukta!

Kasım ayında başlayan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için sürecin artık sonuna geliniyor. Tercihler 1 Şubat'ta sona erdi ve gözler atamalarda... On binlerce öğretmen adayı şimdi sabırsız bir şekilde atama sonuçlarının tarihini sorguluyor.

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için heyecan dorukta!
Eğitim

 

20 bin sözleşmeli öğretmen atamalarının şubat ayında yapılacağı biliniyordu. Kasım ayında başlayan süreçte son olarak tercihler alındı ve 1 Şubat'ta bu işlemler sona erdi. İşlemlerin sona ermesiyle birlikte on binler "Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ne zaman açıklanacak?" diye sorgulatıyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Sözleşmeli öğretmen adayları tercihleri 1 Şubat'ta sona erdi. Atamalar ise 7 Şubat 2019'da tamamlanacak. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinden kontrol edilebilecek.

En yüksek kontenjan sınıf öğretmenliğine

MEB, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırdı.

Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan belirlendi.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)