adscode

STS başvuru ve sınav tarihleri belli oldu

2021 Yılı Seviye Tespit Sınavı (STS) başvuru ve sınav tarihleri açıklandı.

STS başvuru ve sınav tarihleri belli oldu
Sınavlar
Güncelleme : 20-Apr-21 17:30
 

Tüm Mühendislik Alanları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Ergoterapi, Hemşirelik, Türkçe/Türk Dili ve Edebiyatı, Veteriner Hekimliği alanlarındaki Seviye Tespit Sınavına başvurular Anadolu Üniversitesinin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr adresinden yapılacak.

Hukuk alanındaki Seviye Tespit Sınavına başvurular Hacettepe Üniversitesinin sinav.hacettepe.edu.tr adresinden yapılacak.

2021-Seviye Tespit Sınavı Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.​​
İŞLEM

TARİH

Sınav Başvuru Tarihleri

26.04.2021-02.05.2021

Sınav Giriş Belgelerinin Erişime Açılması

14-18.06.2021

Sınav Tarihi

20.06.2021

Sınav Sonuçlarının Adaylara Duyurulması

08.07.2021

​​
  • Seviye Tespit Sınavına Yükseköğretim Kuruluna Diploma Denklik Belgesi almak üzere başvuran ve Seviye Tespit Sınavı’na girmesine karar verilen adaylar ile Yükseköğretim Kuruluna Diploma Denklik Belgesi almak üzere başvuran ancak sınava girebileceğine dair Yükseköğretim Kurulu kararı bulunmayan adaylar sınava talepleri dâhilinde başvuru yapabilirler. Yükseköğretim Kurulunca başvurusu reddedilen adaylar sınava giremezler. Sınav ücretinin iadesi söz konusu olmayacaktır.
  • Adayların sınav başvurularında son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf yüklemesi gerekmektedir. Sınav başvuru tarihi bitiminde yapılacak kontrollerde bu kurala uymayan adayların sınav başvuruları iptal edilecektir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm adayların sınavda kimlik olarak “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı”, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan adayların ise Pasaportunu yanında bulundurmaları gerekmektedir. Üzerinde dijital fotoğraf bulunmayan belgelerde sınav görevlilerinin kimlik tespiti yapmasında tereddüt oluşması halinde ise aday sınava alınmayacaktır.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)