adscode

Tacizci müdür görevden uzaklaştırıldı

Burdur'da öğretmen ve öğrencilerle çıktıkları tekne turunda engelli bir öğrenciyi taciz ettiği iddia edilen okul müdürü M.A. görevinden uzaklaştırıldı ve soruşturma başlatıldı.

Tacizci müdür görevden uzaklaştırıldı
Eğitim
Güncelleme : 24-Sep-22 13:22

Burdur'un Gölhisar İlçesi'nde öğretmen ve öğrencilerle çıktıkları tekne turunda engelli bir öğrenciyi taciz ettiği iddia edilen okul müdürü M.A."Bu öğrencilerin ilgiye ihtiyacı var" diyerek kendini savunurken, teknede tacizi görüntüleyen grup, "Müdür kızın saçlarını ve ellerini okşuyordu. Çocuk çok korkmuş görünüyordu" diyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Sabah'ın haberine göre tüm şehri ayağa kaldıran taciz skandalı tekne turundaki bir grubun okul müdürü M.A.'nın yakınlık gösterdiği bir öğrenciyle birlikte fotoğraflarını çekmesiyle ortaya çıktı. İddiaya göre Burdur Gölhisar Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü M.A. ve okul yönetimi bir grup özel öğrenciyle birlikte Fethiye'nin Göcek İlçesi'ne tekne turu düzenledi.

Tekne turunda iddiaya göre 50 yaşlarında bir kişinin teknenin üst güvertesinde engelli bir kızın yanına uzanarak elinden tuttuğunu saçlarını ve bacaklarını okşadığını fark eden bir grup, durumu önce tur şirketine bildirdi. Tur şirketi yetkilileri öğrenciye yakınlık gösteren kişinin Burdur Gölhisar Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü M.A. olduğunu söylemesi üzerine geziye katılan birçok tatilci duruma tepki gösterdi.

TEKNE KARIŞTI

Tatilcilerin tepkisi üzerine tekne karışırken, kaptan yolcuları sakinleştiremeyeceğini anlayınca turu tamamlamadan Göcek'e geri döndü. Teknedeki tatilciler Göcek Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığı'nı arayarak Müdür M.A. hakkında şikayetçi oldular. Şikayetin ardından müdür M.A. gözaltına alınırken, Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı ve öğretmen ve öğrenci G.T.'nin pedagog eşliğinde ifadesine başvurdu.

"SAÇLARINI VE BACAKLARINI OKŞUYORDU"

Müdür M.A. hakkında şikayetçi olan bir tatilci ifadesinde, "Sabah saatlerinde tekne 4 kişilik grubumuzla 10:30 sıralarında hareket etti. Bir saat sonra üst güverteye çıktığımda okul müdürü olduğunu öğrendiğimiz bir kişinin teknenin ön sol tarafında diğer öğrencilerden ayrı bir kız öğrenciyle otururken gördüm. El ele tutuşuyorlardı. Diğer tüm yetkili öğretmenler aşağıda oturuyordu. Birkaç defa yukarı çıkıp indiğimde müdürün kız çocuğunun bacağını okşadığını, saçlarıyla oynadığını yanına uzanıp sarıldığını fark edip durumdan rahatsız olduk. Gidip kaptanın eşine bu adamın kızın ailesi mi? Babası mı ? diye sorduk. Tur şirketi okul gezisi olduğunu ve şahsın müdür olduğunu söyleyince tura çıkan diğer arkadaşlarımızda durumdan oldukça rahatsız oldu.

"BİRAZ ANLAYIŞLI OLUN" DEDİLER

Müdürün kızın saçlarını okşamaya devam ettiğini görünce Müdüre dönüp "Siz bu kıza ne yapıyorsunuz? Bu ne terbiyesizlik" diyerek tepki gösterdik. Kaptana ve tur şirketine durumu bildirerek Sahil Güvenliğe haber verdik. Müdür hemen kızı da yanına alıp alt kata indi.

AÇIĞA ALINDI

Burdur'un Gölhisar ilçesindeki bir özel eğitim meslek okulunun müdür vekilinin görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Gölhisar'daki özel eğitim meslek okulundan 18 öğrenci, 4 öğretmen ve 2 idarecinin katılımıyla Muğla'nın Fethiye ilçesinin Göcek Mahallesi'ne günübirlik gezi düzenlendiği belirtildi.

Gezi sırasında meydana geldiği iddia edilen olayla ilgili adli işlem başlatıldığı bildirilen açıklamada, "Özel Eğitim Meslek Okulu Müdür Vekili M.A, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 137. maddesi gereğince görevinden uzaklaştırılmış, hakkında soruşturma başlatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

SABAH, AA


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)