adscode
adscode

TÜBA-GEBİP Ödülleriyle 37 Genç Bilim İnsanına 3 Yıl Destek

2021 yılı TÜBA-GEBİP Ödüllerinin kazananları açıklandı; bu kapsamda 37 bilim insanı ödülü almaya hak kazanırken, şimdiye kadar ödüle layık görülen toplam bilim insanı sayısı 576’ya yükseldi.

TÜBA-GEBİP Ödülleriyle 37 Genç Bilim İnsanına 3 Yıl Destek
Eğitim

Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı’nın (TÜBA-GEBİP) 2001 yılından bu yana titizlikle yürütüldüğünü; Ödüllerin bilim insanlarını teşvik, takdir ve ödüllendirme misyonu kapsamında her yıl verildiğini ifade eden TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, “Bu yıl ilk kez takdim edilen Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu TÜBA-GEBİP Eczacılık Özel Ödülü de dahil 20 farklı üniversiteden ödül sahibi 37 üstün başarılı genç bilim insanını tebrik ediyorum.  Başarılarıyla onur duyduğumuz genç bilim insanlarımızın mali ve akademik desteğimizle arkasında olacak, çalışmalarımıza ise TÜBA Genç Akademi çatısı altında devam edeceğiz.” dedi.

Prof. Şeker ayrıca TÜBA-GEBİP Ödülleri’nin TÜBA – TÜBİTAK Bilim Ödülleri töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sahiplerine 28 Aralık 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tevdi edileceğini hatırlattı.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)