adscode

Türk Eğitim Vakfı 47. Yılında Ata’nın Huzurundaydı

1967 yılında tohumları atılan, bağışçılarının desteği ile kök salarak yarım asırlık bir çınara dönüşen ve gölgesinde yüz binlerce öğrenci yetiştiren Türk Eğitim Vakfı (TEV), 47. kuruluş yıldönümünde ulu…

Türk Eğitim Vakfı 47. Yılında Ata’nın Huzurundaydı
Vakıf ve Dernekler
TEV Ankara Şubesi tarafından 4 Mayıs’ta Anıtkabir’de düzenlenen törene TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEV Ankara Şube Başkanı Ömer Turna, bağışçılar, bursiyerler ve tüm TEV destekçileri katıldı.

Kurulduğu günden beri Türkiye’nin eğitimle aydınlanacak yarınları için çalışan Türk Eğitim Vakfı (TEV), 47nci kuruluş yıldönümü olan 4 Mayıs 2014 Pazar günü Anıtkabir’de ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı. TEV Ankara Şubesi’nin düzenlediği etkinliğe TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEV Ankara Şube Başkanı Ömer Turna ile Ankara’da bulunan TEV bağışçıları ve bursiyerler katıldı.

Yaklaşık 650 kişinin katıldığı törende Atatürk’ün Mozolesi’ne çelenk sunan TEV Genel Müdürü Yıldız Günay ve Ankara Şube Başkanı Ömer Turna,  Anıtkabir Özel Defterine şu mesajı yazdılar.

Büyük ATATÜRK,
Toplumun ilerlemesi ve ülkenin kalkınmasını eğitimde gören Türk Eğitim Vakfı, kuruluşunun 47’nci yıldönümünde yöneticilerimiz, bağışçılarımız ve Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençliğin temsilcileri olan bursiyerlerimizle birlikte huzurunuzdayız.

Kurucusu olduğunuz demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığımızı ve size olan şükran duygularımızı sunmaya geldik.

Ülkemizin çağdaş ülkeler arasındaki seçkin yerini alması bakımından bir yandan insan kaynağımızı bilgi üreten ve kullanan konuma getirmek için onları desteklemeye devam ederken diğer yandan emanetinize sonsuza dek bağlı kalacağımızı yineliyoruz.

Açtığınız yolda eğitim için, Türkiye için çalışıyoruz ve geleceğe umutla bakıyoruz.

Rahat uyu ATAM
Kurucusu Vehbi Koç tarafından 1967 yılında tohumları atılan, bağışçılarının desteği ile kök salarak büyüyen ve yarım asırlık bir çınara dönüşen Türk Eğitim Vakfı (TEV) bugüne kadar 210 binin üzerinde öğrencinin eğitimine katkı sağladı.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)