adscode
adscode

Türk Eğitim Vakfı, 47. Yılını Kutladı

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışan Türk Eğitim Vakfı (TEV), 47. kuruluş yıldönümünü 6 Mayıs Salı günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde gerçekleşen bir davet ile kutladı.…

Türk Eğitim Vakfı, 47. Yılını Kutladı
Vakıf ve Dernekler
Köklü geçmişi ile kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV) 47. yıldönümünü özel bir davetle kutladı. 6 Mayıs akşamı Fenerbahçe Faruk Ilgaz Toplantı ve Ziyafet Merkezi’nde gerçekleştirilen yemeğe Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası keyifli şarkıları ile renk kattı.

Gecede konuşma yapan TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç “Saygınlığımızı, güvenilirliğimizi ve başarımızı arttıran önemli unsurlardan biri bursiyerlerimizin özverili ve başarılı çalışmalarıdır. Türk Eğitim Vakfı Ailesi olarak el ele daha nice eserler yaratacağımıza ve Vakfımızı nice 47 yıllara taşıyacağımıza inancımız tamdır.” dedi. Ömer Koç’un ardından sözü alan TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Rona Yırcalı Türk Eğitim Vakfı’nın Türkiye’nin Vakfı olduğunun altını çizdi. 47 yıldır vakıfa emek veren Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal’in de söz aldığı gecede Genel Müdür Yıldıız Günay ise konuşmasında TEV’i 47 yıllık geçmişi ile köklü bir çınara benzetti. Günay ‘‘ Türk Eğitim Vakfı 47 yıl önce eğitim için toprağa kökleri saldı.  Köklerinden aldığı güçle büyüdü ve yarım asırlık bir çınara dönüştü. Bağışçılarımız sayesinde dallarımız yeşil kaldı, gölgemizde nice başarılı öğrenciler yetişti.  Bugüne kadar yanımızda olarak bize güç veren tüm destekçilerimize teşekkür ediyoruz. Emin adımlarla büyümeye devam edeceğiz.’’ dedi.
İş dünyası, sanat ve cemiyet hayatının seçkin isimleri, TEV yöneticileri,  bağışçıları ve öğrencileri bu anlamlı geceye katılarak TEV’in 47. yılını TEV yöneticileri, bağışılar ve öğrencilerle beraber kutladılar.
Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)