adscode
adscode

TÜRKİYE’NİN 17 ŞİRKETİ BU YIL DARÜŞŞAFAKA İÇİN KOŞACAK

40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda ‘eğitimde fırsat eşitliği’ seferberliği

TÜRKİYE’NİN 17 ŞİRKETİ BU YIL DARÜŞŞAFAKA İÇİN KOŞACAK
Türkiye'den Haberler

“Eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla 155 yıldır faaliyetlerini sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti’nin, 40. Vodafone İstanbul Maratonu kapsamında başlattığı “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” kampanyasına Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden destek geldi. Astra Zeneca, BOSCH, Burgan Bank, CEFIC, Defacto, FläktGroup, Ford Otosan, Gilead Sciences İlaç, Green&Black Marine Logistics, Günsan Elektrik, Kredi Kayıt Bürosu, Marks and Spencer Sourcing Office, Mattel, DB Schenker Arkas, Softtech, Fujitsu ve Yıldızlar Yatırım Holding, 11 Kasım 2018 Pazar günü düzenlenecek 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka Cemiyeti için koşarak eğitimde fırsat eşitliği misyonuna destek verecek.


Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, eğitimde fırsat eşitliği konusunda farkındalık yaratacak çalışmalarını sürdürüyor. Darüşşafaka Cemiyeti, bu kapsamda 11 Kasım 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek 40. Vodafone İstanbul Maratonu kapsamında başlattığı “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” kampanyasıyla, Darüşşafaka Eğitim Kurumları için kaynak yaratıyor.

 

Yurt dışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için 2008 yılında kurulan Adım Adım'ın üyeleri arasında bulunan Darüşşafaka Cemiyeti, İstanbul Maratonu kapsamında toplanacak bağış ve desteklerle, bu yıl okula yeni başlayan 48 öğrencinin bir yıllık eğitim masraflarını karşılamayı hedefliyor.

 

17 ŞİRKET DESTEK VERİYOR

‘Söz konusu eğitimse yardıma koşarız’ diyen yüzlerce bireysel destekçinin yanı sıra, Türkiye’nin önde gelen şirketleri Astra Zeneca, BOSCH, Burgan Bank, CEFIC, Defacto, FläktGroup, Ford Otosan, Gilead Sciences İlaç, Green&Black Marine Logistics, Günsan Elektrik, Kredi Kayıt Bürosu, Marks and Spencer Sourcing Office, Mattel, DB Schenker Arkas, Softtech, Fujitsu ve Yıldızlar Yatırım Holding de İstanbul Maratonu’nda, Darüşşafaka Cemiyeti için koşarak, eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunacak.

 

GEÇTİĞİMİZ YIL 722 BİN TL TOPLANDI

“Eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla çıktıkları yolda tüm enerjilerini, küçük yaşta ebeveyn kaybı yaşamış, maddi olanakları sınırlı, yetenekli çocukların çağdaş bir eğitimle buluşabilmesi için harcadıklarını dile getiren Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Talha Çamaş, “Bir ülkenin toplumsal kalkınmasında iki unsurun çok ama çok büyük önemi bulunuyor.Bunlardan birincisi eğitim ikinci ise spor. Darüşşafaka Cemiyeti olarak; dünyada kıtalar arasında gerçekleşen tek maraton olma özelliğine sahip Vodafone İstanbul Maratonu’nda aydınlık geleceğimizin gerçek sahibi olan çocuklarımız için koşmak bizler için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı” dedi. Geçtiğimiz yıl 403 koşucunun desteğiyle 722 bin TL’lik bağış topladıklarını sözlerine ekleyen M. Talha Çamaş, “2017 yılında düzenlenen kampanyaya 7.564 farklı bağış geldi ve bu sayede 72 öğrencinin 1 yıllık eğitim masrafları karşılanmış oldu. Bu yıl ilk etapta 480 bin TL’lik hedefle yola çıktık fakat değerli bağışçılarımızın katkılarıyla geçen yılki rakamın üzerine çıkacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)