adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

Üniversite'deki akraba kadrolaşması iddiaları Meclis gündeminde!

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım KAYA, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'ndeki akraba kadrolaşması iddialarını Meclis'e taşıdı.

Üniversite'deki akraba kadrolaşması iddiaları Meclis gündeminde!
Eğitim
Güncelleme : 17-Aug-18 10:13

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıda yer alan sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 15.08.2018

Yıldırım KAYA

Ankara Milletvekili

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde açılan kadro sınavlarını, aynı üniversitede görevli öğretim üyelerinin eş ve çocukları kazanmıştır. Akraba kadrolaşması haberleri basınımızda da geniş yer tutmuştur.

Her ne kadar konunun muhatapları, kazanılan kadroların liyakata uygun ve hakları olduğunu beyan etse de, hayatın doğal akışına aykırı bir sayıda akraba kadrolaşması olduğu görülmektedir.

1. Cumhuriyet Üniversitesi'nde son açılan kadrolara, öğretim görevlilerinin eş ve çocuklarının yerleştirildiği doğru mudur?

2. Doğru ise nasıl bir işlem yapılmıştır? Herhangi bir işlem yapılmamışsa nedeni nedir?

3. Cumhuriyet Üniversitesinde akrabalık bağı olan başka çalışanlar da var mıdır? Varsa kaç kişidir? İlgili kişiler kadroya nasıl alınmıştır?

4. Cumhuriyet Üniversitesi'nde, hayatın doğal akışına aykırı sayıda akraba kadrolaşmasının nedeni liyakatten mi, torpilden mi kaynaklanmaktadır?

5. Diğer üniversitelerimizde de benzer akraba kadrolaşması olup olmadığı araştırılacak mı?


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)