adscode
adscode

59 devlet okulundaki 345 TED'li kış kampında buluşuyor

Amaç, çocuk. Amaç, çocukların hayallerine inanmak. Amaç, çocukların hayallerine inanmakla kalmayıp, onların ellerinden tutmak, hayallerine ortak olmak.

59 devlet okulundaki 345 TED'li kış kampında buluşuyor
Vakıf ve Dernekler

Türk Eğitim Derneği, tam da bu nedenle 91 yıl önce kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu. Kuruluş amaçlarının başında yer alan maddi olanaksızlar içindeki başarılı çocuklara sahip çıkmak felsefesiyle hız kesmeden yol almaya devam ediyor. Bu ilke doğrultusunda da devlet okullarında okuyan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınavlarında başarı kazanmış, düşük gelirli ailelerin başarılı çocuklarını tespit edip onlara akademik, sanatsal, sosyal ve sportif alanlarda hafta sonu kursları düzenliyor.

Bu bursu kazanan çocukların, okullarında gösterdikleri başarılarla da bir kış kampını hak ettiğini düşünüyoruz. O nedenle de Ankara'daki 59 devlet okulunda öğrenim gören 345 Tam Destek Burslu öğrenci 22-23-24 Ocak'ta TED Üniversitesi'nde kişisel gelişim ve sosyalleşme kampına alınıyor.

Hedef, çocukların özgüvenlerinin ve ifade güçlerinin artması.

22 Ocak 2019 saat 10:45'te Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayacak kampta; ‘Toplumsal Cinsiyet', ‘Beden Dili ile Hareket', ‘Yaşamda İletişim, İmaj ve Motivasyon' başlıklarındaki seminerler ile sinema kulübü, fotoğraf çalışmaları ve dans atölyeleri düzenlenecek.Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)