adscode

Ankara Üniversitesi'nden Hamsi Festivali

Ankara Üniversitesi'nde (AÜ) düzenlenen Hamsi Festivali'nde, öğrenci ve akademisyenlere 1 ton hamsi dağıtıldı.

Ankara Üniversitesi'nden Hamsi Festivali
Üniversite
Güncelleme : 19-Dec-22 16:31
Ankara Üniversitesi (AÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca, öğrencilerin moral bulup keyifli anlar yaşaması amacıyla Hamsi Festivali düzenlendi.

Üniversitenin Beşevler Kampüsü'nde yer alan Güneş Meydanı'nda düzenlenen festivale, Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın yanı sıra akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Festival kapsamında katılımcılara, ızgara, yağda kızartma ve buğulama şeklinde pişirilen hamsiler ikram edildi. Alana gelerek öğrencilerin yanına oturan Ünüvar, sonrasında ızgaranın başına geçerek hamsi pişirdi.

Program, Karadeniz'in yöresel kıyafetleriyle horon tepen öğrencilerin gösterisi ile devam etti.

Bu yıl ilk kez Hamsi Festivali düzenlediklerini ve öğrencilerin ilgisinin yoğun olduğuna dikkati çeken Ünüvar, "1 tonun üzerinde hamsi var. Çok yoğun da talep var. Öğrencilerimize hep, 'Allah zihin açıklığı versin' diyoruz. O zihin açıklığını işte hamsi yiyerek verecek. Onun için biz de duamızı realize etmiş oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Ankara Üniversitesinde okumanın, sadece derse girmek veya akademisyenlerin ders anlatması olmadığını vurgulayan Ünüvar, bu düşüncenin ispatı olarak her türlü etkinliği düzenlediklerini söyledi. Ünüvar, devam edecek etkinlikler kapsamında, öğrencileri Kebap Festivali'nin ve birçok sürprizin beklediği bilgisini verdi.

Festivalden çok memnun kaldığını ve devamını beklediğini belirten Bilgisayar Programcılığı Bölümü öğrencisi Yağmur Yetki, "Rektörümüze çok teşekkür ederiz. Sanırım bundan sonra Kebap Festivali de olacakmış. Bence kış başlamadan burada toplamak, etkileşim olması çok iyi oldu. Hava da çok güzel. Sınav haftasında bizim için ekstra bir motivasyon kaynağı oldu. 'Şu an bomba gibiyim' diyebilirim." diye konuştu.

Şanlıurfalı olduğunu ve bir sonraki etkinlikte Çiğköfte Festivali de yapılmasını istediğini aktaran Ziraat Mühendisliği Bölümü öğrencisi İbrahim Halil Bilga, "Rektörümüzün çalışmalarının aynen devam edeceğini düşünüyorum. Güzel bir etkinlik oldu devamını bekliyorum." dedi.

AA


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)