adscode
adscode

Bin 950 engelli memur alınacak

Kamuya, 16 Aralık'ta yapılacak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kura sonucuna göre bin 950 engelli memur alımı yapılacak.

Bin 950 engelli memur alınacak
Türkiye'den Haberler
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yazılı açıklamasına göre, kamu  kurum ve kuruluşlarınca engelli personel alımı amacıyla Devlet Personel  Başkanlığı'na bildirilen kadrolar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik  Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelendi. Engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzu yayımlanmak  üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'na gönderildi. 
 
Bu kapsamda, ilköğretim, ortaokul, ilkokul düzeyinden 210, orta  öğretim düzeyinde bin 549, ön lisans eğitim düzeyinde 126, lisans düzeyinden 65  olmak üzere bin 950 kadro adayların tercihleri alınmak üzere ÖSYM Başkanlığı'na  gönderildiği bildirildi. 
 
Adayların başvuruları 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında Ölçme, Seçme  ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından www.osym.gov.tr internet adresi  üzerinden alınacak. Yerleştirme ve kura sonuçları 16 Aralık 2015 tarihinde  gerçekleştirilecek. 
 
Bu kadrolar için Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde  hazırlanan EKPSS/Kura Tercih Bilgi Sistemi adayların hizmetine sunuldu. 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)