adscode
adscode

Çocuklarınızı, ne yaparsanız yapın, sınav sisteminin kurbanı yapmayın!...

"Abbas Güçlü ile Başarıya Bakış” ile Türkiye'nin hemen her noktasında verdiği eğitim seminerleri ile dikkat çeken Eğitim Editörü ve Köşe Yazarı Abbas Güçlü, Antakya'dan tüm anne babalara seslenirken,…

 Çocuklarınızı, ne yaparsanız yapın, sınav sisteminin kurbanı yapmayın!...
Eğitim
 
TED Hatay Koleji'nde düzenlenen "Abbas Güçlü ile Başarıya Bakış'" konulu eğitim seminerine ilgi yoğun oldu. TED Hatay Koleji'nin Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminere Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,  Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Hatay Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivan, TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa Özat, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, öğrenciler ve veliler katıldı.

-EĞİTİM GÜNLERİ GELENEĞİ-
Seminerin açış konuşmasını yapan ve bulundukları ilde eğitim seviyesini yükseltmek, eğitimi daha iyi bir yere getirmek için her yıl geleneksel olarak “eğitim günleri” düzenlediklerine işaret eden TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Özat, “Ekonomik olarak yetersiz ancak başarılı öğrencilere sunduğumuz imkanlarla onları hayata hazırlayan tüm çalışanlarımıza ve bizlere desteklerini esirgemeyen Hatay halkı ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a teşekkür ederim" dedi.

-ELİMİZİ ONLARA UZATALIM-
TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivan ise yaptığı konuşmada, genç nüfusun çok olduğu değil, nitelikli ve kaliteli bir eğitim anlayışına sahip  ülkelerin güçlü olabileceğinin altını çizdi, "Bu ülkede ekonomik sıkıntılar çeken ailelerin çocuklarına destek elini uzatmazsak, o ülkenin geleceğinden söz etmemiz söz konusu olamaz" dedi.

-BAŞARI İÇİN MUTLULUK ŞART-
TED Koleji'ndeki sunumunda velilere uyarılarda bulunan ve “Çocuklarınızı, ne yaparsanız yapın, ama sınav sisteminin kurbanı yapmayın"  diyerek uyaran Abbas Güçlü ise, “Çocuğunuzun eğitimini şansa bırakmayın. Mutlu olmadığınız bir alanda başarılı olmanız mümkün değil. Başarılı olduğunuz bir alanda mutlu olmamanız da mümkün değil...” şeklinde konuştu.

İlgiyle dinlenen ve izlenen seminerin sonunda, Güçlü'ye, TED Hatay Koleji adına bazı hediyeler sunuldu. Abbas Güçlü, sunumu sonrası hediyelerini, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve Defne Belediye Başkanı Ibrahim Yaman'ın elinden aldı.

Antakya Toplumcu Halk Gazetesi

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)