adscode
adscode

Darüşşafakalılar Ata’nın huzurunda

Darüşşafaka Cemiyeti, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla Yönetim Kurulu Üyeleri, mezunlar, bağışçılar, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan büyük bir kafile ile Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Darüşşafakalılar Ata’nın huzurunda
Vakıf ve Dernekler
Güncelleme : 27-Oct-23 16:09

Darüşşafaka Cemiyeti’nin 160., Eğitim Kurumları’nın ise 150. yılını kutlayan Darüşşafaka Ailesi, Yönetim Kurulu Üyeleri, mezunlar, bağışçılar, öğretmenler ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 600 kişilik bir kafile ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, eğitimdeki öncü lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyetin değerlerine olan bağlılıklarını sundu.

Bu yıl Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na başlayan 100’ü deprem bölgesinden 220 yeni öğrencinin de katılımıyla Ata’nın huzuruna çıkan Darüşşafakalılar, Cumhuriyet’in 100. yılında Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlılıklarını bir kez daha gösterdiler. 19 Ekim Perşembe günü gerçekleşen ziyarette Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç tarafından Anıtkabir Özel Defteri de imzalandı.

Darüşşafaka Cemiyeti olarak, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü Ata’nın huzurunda gururla karşıladıklarını belirten Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, “Yönetim kurulu üyelerimiz, mezunlarımız, bağışçılarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte Anıtkabir'e, Atamızın huzuruna geldik. Bu özel an, Türkiye'nin eğitimdeki ilerlemesine ve eşitlik mücadelesine olan bağlılığımızı bir kez daha yansıtıyor. Cumhuriyet'in kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda bulunmak, Türk eğitim sisteminin değerini anlamamızı sağlıyor. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize, geçmişimizin mirasını aktarmak için buradayız. Bu etkinlik, tarihî bir dönemi kutlarken aynı zamanda Türkiye'nin daha aydınlık bir yarınına olan inancımızı yansıtıyor. Darüşşafaka Ailesi olarak, eğitimde adaleti ve eşitliği teşvik etmek, toplumumuzu daha güçlü kılmak için kararlıyız. Cumhuriyetimizin 100. yılı, bu kararlılığımızı pekiştiren bir anı olacak. Atatürk'ün izinde, Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunmak için yolumuza devam ediyoruz.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Sosyal medyad

Final sınavlarımdan önce bir adak adamıştım. Sınavlarımın hepsini finallerde verip mezun olursam lokma döktüreceğim diye. Finallerde mezun oldum . Arkadaşlarım tarih olarak bu tarihi seçtiği için simdi de lokma döktürdüm

Bizim okulumuzda her sene final dönemlerinde herkes belli adaklar adar. Çay ısmarlayacağım, kahve tatlı ısmarlayacağım vb gibi. Ben de mezun olmayı çok arzuluyordum ve 11 dersim vardı. 5. yılımdaydım, 6. yıla uzama ihtimali geriyordu. Öyle olunca tatlı ısmarlama işini biraz büyütmek istedim. Sosyal medyada anket yaparak günü belirledik. Bu yıl mezun olan arkadaşım Bekir Erdem Ay da bana destek oldu” dedi.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)