adscode

Era Kolejlerinde Jonglörlük Atölyeleri

Havada uçuşan toplar, ateş çemberleri, ip cambazları, uzun tahta bacaklar…

Era Kolejlerinde Jonglörlük Atölyeleri
Özel Okullar
Sirkleri sevip hayran kalmayan çocuk neredeyse yoktur. Sirk sanatçılarının nefes kesen şovlarını öğrenme fırsatı ise izlemekten çok daha büyük bir heyecan… ERA Kolejleri’nde eğitim alan öğrenciler, düzenlenen Jonglörlük Atölyeleri ile eğlenmenin yanı sıra fiziksel ve sosyal olarak da gelişiyorlar.

 ERA Kolejleri, öğrencilerinin akademik, fiziksel, zihinsel, psikolojik ve sosyal yeteneklerini 5’li eğitim modeliyle geliştiriyor. Eğitim kurumunun kampüslerinde düzenlenen Jonglörlük Atölyeleri ise çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerini desteklemek için yapılan sayısız renkli aktiviteden yalnızca biri… Topları ya da lobutları düşürmeden havada döndürebilmek biraz çalışmayı gerektiriyor. Öğrenciler deneme yaparken hem sağ hem sol ellerini birlikte kullandıkları için beyinlerinin sağ ve sol yarım kürelerini birlikte çalıştırmış oluyorlar. Çocukların özgüvenlerini artırmaları ve sosyal fobilerini yenmelerini için de jonglörlük eğitimleri büyük bir kazanım sağlıyor. Çünkü öğrendiklerinizi başka insanların önünde de sergileme şansınız oluyor. Kalabalık önünde konuşmaktan bile çekinen kişiler için özgüven kazanmak ve kendilerini ifade etme yeteneği elde etmek, bu atölyelerin fark ettirmeden sağladığı çok önemli kazanımlar. Jonglörlüğün dikkat ve odaklanma gerektirmesi, başka bir şey düşünmenizi önlediğinden beyni rahatlatan, kişiyi stresten arındıran bir etkiye de sahip.

 Öğrenciler, atölyelerde oyun oynarken reflekslerinin ve vücut dengelerinin gelişmesi, ritm ve zamanlama yeteneği gibi fiziksel faydalar sağlıyor. Harika bir hobi edinmek, öğrendiklerini sergileyerek yeni dostluklar kurmak, sabırlı ve istikrarlı bir çalışma disiplini elde etmek ise atölyelerin sosyal kazanımlarından sadece birkaçı... Jonglörlüğün hayal gücüne, konsantrasyon becerilerine katkısı ise öğrencilerin akademik eğitimlerini destekliyor.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)